Advanced Custom Fields - en to tr_TR translation catalogue (1668 entries)

en: %1$s (%2$s) - rendered via %3$s
tr_TR: %1$s (%2$s) - %3$s aracılığıyla işlenir

en: %1$s ACF now automatically escapes unsafe HTML when rendered by <code>the_field</code> or the ACF shortcode. We've detected the output of some of your fields has been modified by this change, but this may not be a breaking change. %2$s.
tr_TR: %1$s ACF artık <code>the_field</code> veya ACF kısa kodu tarafından işlendiğinde güvenli olmayan HTML’i otomatik olarak temizliyor. Bazı alanlarınızın çıktısının bu değişiklikle değiştirildiğini tespit ettik, ancak bu kritik bir değişiklik olmayabilir. %2$s.

en: %1$s is not one of %2$s
tr_TR: %1$s bir %2$s değil

en: %1$s must be of post type %2$s. | %1$s must be of one of the following post types: %2$s
tr_TR[0]: %1$s %2$s yazı tipinde olmalıdır.
tr_TR[1]: %1$s şu yazı tiplerinden birinde olmalıdır: %2$s

en: %1$s must contain at least %2$s %3$s layout. | %1$s must contain at least %2$s %3$s layouts.
tr_TR[0]: %1$s en az %2$s %3$s düzen içermelidir.
tr_TR[1]: %1$s en az %2$s %3$s düzen içermelidir.

en: %1$s must contain at most %2$s %3$s layout. | %1$s must contain at most %2$s %3$s layouts.
tr_TR[0]: %1$s en fazla %2$s %3$s düzeni içermelidir.
tr_TR[1]: %1$s en fazla %2$s %3$s düzeni içermelidir.

en: %1$s must have a user with the %2$s role. | %1$s must have a user with one of the following roles: %2$s
tr_TR[0]: %1$s %2$s rolüne sahip bir kullanıcıya sahip olmalıdır.
tr_TR[1]: %1$s şu rollerden birine ait bir kullanıcıya sahip olmalıdır: %2$s

en: %1$s must have a valid post ID.
tr_TR: %1$s geçerli bir yazı kimliği olmalıdır.

en: %1$s must have a valid user ID.
tr_TR: %1$s geçerli bir kullanıcı kimliğine sahip olmalıdır.

en: %1$s must have term %2$s. | %1$s must have one of the following terms: %2$s
tr_TR[0]: %1$s %2$s terimine sahip olmalı.
tr_TR[1]: %1$s şu terimlerden biri olmalı: %2$s

en: %1$s requires at least %2$s selection | %1$s requires at least %2$s selections
tr_TR[0]: %1$s en az %2$s seçim gerektirir
tr_TR[1]: %1$s en az %2$s seçim gerektirir

en: %d fields require attention
tr_TR: %d alan dikkatinizi gerektiriyor

en: %s Archives
tr_TR: %s arşivleri

en: %s Attributes
tr_TR: %s öznitelikleri

en: %s Field
tr_TR: %s alanı

en: %s Link
tr_TR: %s bağlantısı

en: %s added
tr_TR: %s eklendi

en: %s already exists
tr_TR: %s zaten mevcut

en: %s fields
tr_TR: %s alanları

en: %s is a required property of acf.
tr_TR: %s acf'nin gerekli bir özelliğidir.

en: %s list
tr_TR: %s listesi

en: %s list navigation
tr_TR: %s listesi gezinmesi

en: %s must be of type array or null.
tr_TR: %s dizi veya null türünde olmalıdır.

en: %s post type created
tr_TR: %s yazı tipi oluşturuldu

en: %s post type updated
tr_TR: %s yazı tipi güncellendi

en: %s published privately.
tr_TR: %s özel olarak yayımlandı.

en: %s published.
tr_TR: %s yayımlandı.

en: %s requires a valid attachment ID when type is set to media_library.
tr_TR: Tip media_library olarak ayarlandığında %s geçerli bir ek kimliği gerektirir.

en: %s requires a valid attachment ID.
tr_TR: %s geçerli bir ek kimliği gerektirir.

en: %s reverted to draft.
tr_TR: %s taslağa çevrildi.

en: %s scheduled.
tr_TR: %s zamanlandı.

en: %s settings
tr_TR: %s ayarları

en: %s taxonomy created
tr_TR: %s taksonomisi oluşturuldu

en: %s taxonomy updated
tr_TR: %s taksonomisi güncellendi

en: %s updated.
tr_TR: %s güncellendi.

en: %s value is required
tr_TR: %s değeri gerekli

en: '%s' is not a valid email address
tr_TR: '%s' geçerli bir e-posta adresi değil

en: 'High' position not supported in the Block Editor
tr_TR: 'Yüksek' konum blok düzenleyicide desteklenmiyor

en: (Duplicated from %s)
tr_TR: (%s öğesinden çoğaltıldı)

en: (no label)
tr_TR: (etiket yok)

en: (no title)
tr_TR: (başlık yok)

en: (this field)
tr_TR: (bu alan)

en: . The Custom Post Type UI plugin can be deactivated.
tr_TR: . Custom Post Type UI eklentisi etkisizleştirilebilir.

en: 1 field requires attention
tr_TR: 1 alan dikkatinizi gerektiriyor

en: 4 Months Free
tr_TR: 4 Ay ücretsiz

en: <a href="%s" target="_blank">Discussions</a>. We have an active and friendly community on our Community Forums who may be able to help you figure out the 'how-tos' of the ACF world.
tr_TR: <a href="%s" target="_blank">Tartışmalar</a>. Topluluk forumlarımızda etkin ve dost canlısı bir topluluğumuz var, sizi ACF dünyasının 'nasıl yaparım'ları ile ilgili yardımcı olabilirler.

en: <a href="%s" target="_blank">Documentation</a>. Our extensive documentation contains references and guides for most situations you may encounter.
tr_TR: <a href="%s" target="_blank">Belgeler</a>. Karşınıza çıkabilecek bir çok konu hakkında geniş içerikli belgelerimize baş vurabilirsiniz.

en: <a href="%s" target="_blank">Help Desk</a>. The support professionals on our Help Desk will assist with your more in depth, technical challenges.
tr_TR: <a href="%s" target="_blank">Yardım masası</a>. Yardım masamızdaki profesyonel destek çalışanlarımızı daha derin, teknik sorunların üstesinden gelmenize yardımcı olabilirler.

en: <b>ACF Activation Error</b>
tr_TR: <b>ACF etkinleştirme hatası</b>

en: <b>ACF Activation Error</b>. An error occurred when connecting to activation server
tr_TR: <b>ACF etkinleştirme hatası</b>. Etkinleştirme sunucusuna bağlanırken bir hata oluştu

en: <b>ACF Activation Error</b>. Could not connect to activation server
tr_TR: <b>ACF etkinleştirme hatası</b>. Etkinleştirme sunucusu ile bağlantı kurulamadı

en: <b>ACF Activation Error</b>. Your defined license key has changed, but an error occurred when connecting to activation server
tr_TR: <b>ACF etkinleştirme hatası</b>. Tanımlı lisans anahtarınız değişti, ancak etkinleştirme sunucusuna bağlanırken bir hata oluştu

en: <b>ACF Activation Error</b>. Your defined license key has changed, but an error occurred when deactivating your old licence
tr_TR: <b>ACF etkinleştirme hatası</b>. Tanımlı lisans anahtarınız değişti, ancak eski lisansınızı devre dışı bırakırken bir hata oluştu

en: <b>Error</b>. Could not authenticate update package. Please check again or deactivate and reactivate your ACF PRO license.
tr_TR: <b>Hata</b>. Güncelleme paketi için kimlik doğrulaması yapılamadı. Lütfen ACF PRO lisansınızı kontrol edin ya da lisansınızı etkisizleştirip, tekrar etkinleştirin.

en: <b>Error</b>. Could not connect to update server
tr_TR: <b> Hata</b>. Güncelleme sunucusu ile bağlantı kurulamadı

en: <b>Error</b>. Your license for this site has expired or been deactivated. Please reactivate your ACF PRO license.
tr_TR: <b>Hata</b>. Bu sitenin lisansının süresi dolmuş veya devre dışı bırakılmış. Lütfen ACF PRO lisansınızı yeniden etkinleştirin.

en: <b>Select</b> items to <b>hide</b> them from the edit screen.
tr_TR: Düzenleme ekranından <b>gizlemek</b> istediğiniz ögeleri <b>seçin</b>.

en: <strong>%1$s</strong> - We've detected one or more calls to retrieve ACF field values before ACF has been initialized. This is not supported and can result in malformed or missing data. <a href="%2$s" target="_blank">Learn how to fix this</a>.
tr_TR: <strong>%1$s</strong> - ACF başlatılmadan önce ACF alan değerlerini almak için bir veya daha fazla çağrı algıladık. Bu desteklenmez ve hatalı biçimlendirilmiş veya eksik verilere neden olabilir. <a href="%2$s" target="_blank">Bunu nasıl düzelteceğinizi öğrenin</a>.

en: <strong>Error</strong>: %s
tr_TR: <strong>Hata</strong>: %s

en: A PHP function name to be called for sanitizing taxonomy data saved from a meta box.
tr_TR: Bir meta kutusundan kaydedilen sınıflandırma verilerinin temizlenmesi için çağrılacak bir PHP işlev adı.

en: A basic text input, useful for storing single string values.
tr_TR: Tek dize değerlerini depolamak için kullanışlı olan temel bir metin girişi.

en: A basic textarea input for storing paragraphs of text.
tr_TR: Metin paragraflarını depolamak için temel bir metin alanı girişi.

en: A descriptive summary of the post type.
tr_TR: Yazı türünün açıklayıcı bir özeti.

en: A descriptive summary of the taxonomy.
tr_TR: Sınıflandırmanın açıklayıcı bir özeti.

en: A descriptive summary of the term.
tr_TR: Terimin açıklayıcı bir özeti.

en: A dropdown list with a selection of choices that you specify.
tr_TR: Belirttiğiniz seçeneklerin yer aldığı açılır liste.

en: A dual-column interface to select one or more posts, pages, or custom post type items to create a relationship with the item that you're currently editing. Includes options to search and filter.
tr_TR: Şu anda düzenlemekte olduğunuz öğeyle bir ilişki oluşturmak amacıyla bir veya daha fazla gönderiyi, sayfayı veya özel gönderi türü öğesini seçmek için çift sütunlu bir arayüz. Arama ve filtreleme seçeneklerini içerir.

en: A group of buttons with values that you specify, users can choose one option from the values provided.
tr_TR: Belirlediğiniz değerlere sahip bir grup düğme, kullanıcılar sağlanan değerlerden bir seçeneği seçebilir.

en: A group of checkbox inputs that allow the user to select one, or multiple values that you specify.
tr_TR: Kullanıcının belirttiğiniz bir veya daha fazla değeri seçmesine olanak tanıyan bir grup onay kutusu girişi.

en: A group of radio button inputs that allows the user to make a single selection from values that you specify.
tr_TR: Kullanıcının belirttiğiniz değerlerden tek bir seçim yapmasına olanak tanıyan bir grup radyo düğmesi girişi.

en: A link to a %s
tr_TR: Bir %s bağlantısı

en: A link to a %s.
tr_TR: %s yazı türüne bir bağlantı.

en: A link to a post.
tr_TR: Yazıya bir bağlantı.

en: A link to a tag
tr_TR: Bir etikete bağlantı

en: A text input specifically designed for storing email addresses.
tr_TR: E-posta adreslerini saklamak için özel olarak tasarlanmış bir metin girişi.

en: A text input specifically designed for storing web addresses.
tr_TR: Web adreslerini depolamak için özel olarak tasarlanmış bir metin girişi.

en: A toggle that allows you to pick a value of 1 or 0 (on or off, true or false, etc). Can be presented as a stylized switch or checkbox.
tr_TR: 1 veya 0 değerini seçmenizi sağlayan bir geçiş (açık veya kapalı, doğru veya yanlış vb.). Stilize edilmiş bir anahtar veya onay kutusu olarak sunulabilir.

en: ACF <a href="%s" target="_blank">options pages</a> are custom admin pages for managing global settings via fields. You can create multiple pages and sub-pages.
tr_TR: ACF <a href="%s" target="_blank">seçenek sayfaları</a>, alanlar aracılığıyla genel ayarları yönetmeye yönelik özel yönetici sayfalarıdır. Birden fazla sayfa ve alt sayfa oluşturabilirsiniz.

en: ACF Blocks
tr_TR: ACF blokları

en: ACF PRO Feature
tr_TR: ACF PRO Özelliği

en: ACF PRO Logo
tr_TR: ACF PRO Logosu

en: ACF PRO logo
tr_TR: ACF PRO logosu

en: ACF uses <a href="%s" target="_blank">field groups</a> to group custom fields together, and then attach those fields to edit screens.
tr_TR: ACF, özel alanları bir araya toplamak için <a href="%s" target="_blank">alan gruplarını</a> kullanır ve akabinde bu alanları düzenleme ekranlarına ekler.

en: Accordion
tr_TR: Akordiyon

en: Activate
tr_TR: Etkinleştir

en: Activate License
tr_TR: Lisansı etkinleştir

en: Activate this item
tr_TR: Bu öğeyi etkinleştir

en: Active
tr_TR: Etkin

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
tr_TR[0]: Etkin <span class="count">(%s)</span>
tr_TR[1]: Etkin <span class="count">(%s)</span>

en: Active Plugins
tr_TR: Etkin eklentiler

en: Active Theme
tr_TR: Etkin tema

en: Active post types are enabled and registered with WordPress.
tr_TR: Aktif yazı türleri etkinleştirilmiş ve WordPress'e kaydedilmiştir.

en: Active taxonomies are enabled and registered with WordPress.
tr_TR: Aktif sınıflandırmalar WordPress'te etkinleştirilir ve kaydedilir.

en: Activity Icon
tr_TR: Etkinlik simgesi

en: Add
tr_TR: Ekle

en: Add 'other' choice to allow for custom values
tr_TR: Özel değerlere izin vermek için 'diğer' seçeneği ekle

en: Add / Edit
tr_TR: Ekle / düzenle

en: Add Custom
tr_TR: Özel ekle

en: Add Field
tr_TR: Alan ekle

en: Add Field Group
tr_TR: Alan grubu ekle

en: Add File
tr_TR: Dosya Ekle

en: Add Image
tr_TR: Görsel ekle

en: Add Image to Gallery
tr_TR: Galeriye görsel ekle

en: Add New
tr_TR: Yeni ekle

en: Add New %s
tr_TR: Yeni %s ekle

en: Add New Field
tr_TR: Yeni elan ekle

en: Add New Field Group
tr_TR: Yeni alan grubu ekle

en: Add New Item
tr_TR: Yeni öğe ekle

en: Add New Layout
tr_TR: Yeni yerleşim ekle

en: Add New Post
tr_TR: Yeni yazı ekle

en: Add New Post Type
tr_TR: Yeni yazı tipi ekle

en: Add New Tag
tr_TR: Yeni etiket ekle

en: Add New Taxonomy
tr_TR: Yeni taksonomi ekle

en: Add Options Page
tr_TR: Seçenekler sayfası ekle

en: Add Or Remove Items
tr_TR: Öğeleri ekle veya kaldır

en: Add Page Icon
tr_TR: Sayfa ekle simgesi

en: Add Post Type
tr_TR: Yazı tipi ekle

en: Add Row
tr_TR: Satır ekle

en: Add Taxonomy
tr_TR: Sınıflandırma ekle

en: Add Toggle All
tr_TR: Tümünü aç/kapat ekle

en: Add Your First Field
tr_TR: İlk alanınızı ekleyin

en: Add Your First Field Group
tr_TR: İlk alan grubunuzu ekleyin

en: Add Your First Post Type
tr_TR: İlk yazı türünüzü ekleyin

en: Add Your First Taxonomy
tr_TR: İlk sınıflandırmanızı ekleyin

en: Add fields
tr_TR: Alan ekle

en: Add fields to %s
tr_TR: %s taksonomisine alan ekle

en: Add layout
tr_TR: Yerleşim ekle

en: Add new choice
tr_TR: Yeni seçenek ekle

en: Add or remove %s
tr_TR: %s ekle veya kaldır

en: Add or remove tags
tr_TR: Etiket ekle ya da kaldır

en: Add row
tr_TR: Satır ekle

en: Add rule group
tr_TR: Kural grubu ekle

en: Add this %s to the location rules of the selected field groups.
tr_TR: Bu %s öğesini seçilen alan gruplarının konum kurallarına ekleyin.

en: Add title
tr_TR: Başlık ekle

en: Add to gallery
tr_TR: Galeriye ekle

en: Adds 'Post Type Archive' items with this label to the list of posts shown when adding items to an existing menu in a CPT with archives enabled. Only appears when editing menus in 'Live Preview' mode and a custom archive slug has been provided.
tr_TR: Arşivlerin etkin olduğu bir ÖYT'nde mevcut bir menüye öge eklerken gösterilen yazılar listesine bu etikete sahip 'Yazı tipi arşivi' ögelerini ekler. Yalnızca 'Canlı önizleme' modunda menüler düzenlenirken ve özel bir arşiv kısa adı sağlandığında görünür.

en: Admin Menu Parent
tr_TR: Admin menüsü üst ögesi

en: Admin UI Enabled
tr_TR: Yönetici kullanıcı arayüzü etkin

en: Admin editor navigation in the sidebar menu.
tr_TR: Kenar çubuğu menüsünde yönetici editörü dolaşımı.

en: Admin menu name for the post type.
tr_TR: Yazı türü için yönetici menüsü adı.

en: Advanced
tr_TR: Gelişmiş

en: Advanced Configuration
tr_TR: Gelişmiş yapılandırma

en: Advanced Custom Fields and Advanced Custom Fields PRO should not be active at the same time. We've automatically deactivated Advanced Custom Fields PRO.
tr_TR: Advanced Custom Fields ve Advanced Custom Fields PRO aynı anda etkin olmamalıdır. Advanced Custom Fields PRO eklentisini otomatik olarak devre dışı bıraktık.

en: Advanced Custom Fields and Advanced Custom Fields PRO should not be active at the same time. We've automatically deactivated Advanced Custom Fields.
tr_TR: Advanced Custom Fields ve Advanced Custom Fields PRO aynı anda etkin olmamalıdır. Advanced Custom Fields eklentisini otomatik olarak devre dışı bıraktık.

en: Advanced Custom Fields logo
tr_TR: Advanced Custom Fields logosu

en: Advanced Settings
tr_TR: Gelişmiş ayarlar

en: Airplane Icon
tr_TR: Uçak simgesi

en: Album Icon
tr_TR: Albüm simgesi

en: Align Center Icon
tr_TR: Hizalama-ortala simgesi

en: Align Full Width Icon
tr_TR: Tam genişlikte hizala simgesi

en: Align Left Icon
tr_TR: Hizalama-sol simgesi

en: Align None Icon
tr_TR: Hizalama-yok simgesi

en: Align Pull Left Icon
tr_TR: Sola çek hizala simgesi

en: Align Pull Right Icon
tr_TR: Sağa çek hizala simgesi

en: Align Right Icon
tr_TR: Hizalama-sağ simgesi

en: Align Wide Icon
tr_TR: Geniş hizala simgesi

en: All
tr_TR: Tümü

en: All %s
tr_TR: Tüm %s

en: All %s formats
tr_TR: Tüm %s biçimleri

en: All Items
tr_TR: Tüm öğeler

en: All Posts
tr_TR: Tüm yazılar

en: All Tags
tr_TR: Tüm etiketler

en: All fields from %s field group
tr_TR: %s alan grubundaki tüm alanlar

en: All images
tr_TR: Tüm görseller

en: All post types
tr_TR: Tüm yazı tipleri

en: All taxonomies
tr_TR: Tüm taksonomiler

en: All user roles
tr_TR: Bütün kullanıcı rolleri

en: Allow 'custom' values to be added
tr_TR: ‘Özel’ alanların eklenebilmesine izin ver

en: Allow Archives URLs
tr_TR: Arşivler adresine izin ver

en: Allow Custom Values
tr_TR: Özel değerlere izin ver

en: Allow HTML markup to display as visible text instead of rendering
tr_TR: Görünür metin olarak HTML kodlamasının görüntülenmesine izin ver

en: Allow Null
tr_TR: Null değere izin ver

en: Allow Other Choice
tr_TR: Diğer seçeneğine izin ver

en: Allow items to be added to menus in the 'Appearance' > 'Menus' screen. Must be turned on in 'Screen options'.
tr_TR: Öğelerin 'Görünüm' > 'Menüler' ekranında menülere eklenmesine izin verin. 'Ekran seçenekleri'nde etkinleştirilmesi gerekir.

en: Allow new terms to be created whilst editing
tr_TR: Düzenlenirken yeni terimlerin oluşabilmesine izin ver

en: Allow the post type to be exported from 'Tools' > 'Export'.
tr_TR: Yazı türünün 'Araçlar' > 'Dışa Aktar' kısmından dışa aktarılmasına izin verir.

en: Allow this accordion to open without closing others.
tr_TR: Bu akordeonun diğerlerini kapatmadan açılmasını sağla.

en: Allowed File Types
tr_TR: İzin verilen dosya tipleri

en: Allowed file types
tr_TR: İzin verilen dosya tipleri

en: Allows the selection of one or more taxonomy terms based on the criteria and options specified in the fields settings.
tr_TR: Alan ayarlarında belirtilen kriterlere ve seçeneklere göre bir veya daha fazla sınıflandırma teriminin seçilmesine olanak tanır.

en: Allows the selection of one or more users which can be used to create relationships between data objects.
tr_TR: Veri nesneleri arasında ilişkiler oluşturmak için kullanılabilecek bir veya daha fazla kullanıcının seçilmesine olanak tanır.

en: Allows you to group and organize custom fields into collapsable panels that are shown while editing content. Useful for keeping large datasets tidy.
tr_TR: Özel alanları, içeriği düzenlerken gösterilen daraltılabilir paneller halinde gruplandırmanıza ve düzenlemenize olanak tanır. Büyük veri kümelerini düzenli tutmak için kullanışlıdır.

en: Allows you to group fields into tabbed sections in the edit screen. Useful for keeping fields organized and structured.
tr_TR: Düzenleme ekranında alanları sekmeli bölümler halinde gruplandırmanıza olanak tanır. Alanları düzenli ve yapılandırılmış tutmak için kullanışlıdır.

en: Allows you to specify a link and its properties such as title and target using the WordPress native link picker.
tr_TR: WordPress yerel bağlantı seçiciyi kullanarak bir bağlantıyı ve onun başlık ve hedef gibi özelliklerini belirtmenize olanak tanır.

en: Alt Text
tr_TR: Alternatif metin

en: Alters the permalink structure to add the `WP_Rewrite::$front` prefix to URLs.
tr_TR: Adreslere WP_Rewrite::$front önekini eklemek için kalıcı bağlantı yapısını değiştirir.

en: Amazon Icon
tr_TR: Amazon simgesi

en: An ACF Block on this page requires attention before you can save.
tr_TR: Kaydetmeden önce bu sayfadaki bir ACF Bloğuna dikkat edilmesi gerekiyor.

en: An input for providing a password using a masked field.
tr_TR: Maskelenmiş bir alan kullanarak parola sağlamaya yönelik bir giriş.

en: An input for selecting a numerical value within a specified range using a range slider element.
tr_TR: Bir aralık kaydırıcı öğesi kullanılarak belirli bir aralıktaki sayısal bir değerin seçilmesine yönelik bir giriş.

en: An input limited to numerical values.
tr_TR: Sayısal değerlerle sınırlı bir giriş.

en: An interactive UI for picking a date and time. The date return format can be customized using the field settings.
tr_TR: Tarih ve saat seçmek için etkileşimli bir kullanıcı arayüzü. Tarih dönüş biçimi alan ayarları kullanılarak özelleştirilebilir.

en: An interactive UI for picking a date. The date return format can be customized using the field settings.
tr_TR: Tarih seçmek için etkileşimli bir kullanıcı arayüzü. Tarih dönüş biçimi alan ayarları kullanılarak özelleştirilebilir.

en: An interactive UI for picking a time. The time format can be customized using the field settings.
tr_TR: Zaman seçmek için etkileşimli bir kullanıcı arayüzü. Saat formatı alan ayarları kullanılarak özelleştirilebilir.

en: An interactive UI for selecting a color, or specifying a Hex value.
tr_TR: Bir renk seçmek veya Hex değerini belirtmek için etkileşimli bir kullanıcı arayüzü.

en: An interactive UI for selecting a location using Google Maps. Requires a Google Maps API key and additional configuration to display correctly.
tr_TR: Google Haritalar'ı kullanarak konum seçmek için etkileşimli bir kullanıcı arayüzü. Doğru şekilde görüntülenmesi için bir Google Haritalar API anahtarı ve ek yapılandırma gerekir.

en: An interactive UI for selecting an icon. Select from Dashicons, the media library, or a standalone URL input.
tr_TR: Bir simge seçmek için etkileşimli bir kullanıcı arayüzü. Dashicons, ortam kütüphanesi veya bağımsız bir adres girişi arasından seçim yapın.

en: An interactive and customizable UI for picking one or many posts, pages or post type items with the option to search.
tr_TR: Bir veya daha fazla yazıyı, sayfayı veya yazı tipi öğesini arama seçeneğiyle birlikte seçmek için etkileşimli ve özelleştirilebilir bir kullanıcı arayüzü.

en: An interactive component for embedding videos, images, tweets, audio and other content by making use of the native WordPress oEmbed functionality.
tr_TR: Yerel WordPress oEmbed işlevselliğini kullanarak video, resim, tweet, ses ve diğer içerikleri gömmek için etkileşimli bir bileşen.

en: An interactive dropdown to select one or more posts, pages, custom post type items or archive URLs, with the option to search.
tr_TR: Arama seçeneğiyle birlikte bir veya daha fazla yazıyı, sayfayı, özel yazı tipi ögesini veya arşiv adresini seçmek için etkileşimli bir açılır menü.

en: Analytics Icon
tr_TR: Analitik simgesi

en: Any post status
tr_TR: Herhangi bir yazı durumu

en: Appearance
tr_TR: Görünüm

en: Appearance Icon
tr_TR: Görünüm simgesi

en: Appearance Menus Support
tr_TR: Görünüm menüleri desteği

en: Appears after the input
tr_TR: Girdi alanından sonra görünür

en: Appears as an item in the 'New' menu in the admin bar.
tr_TR: Yönetim çubuğundaki 'Yeni' menüsünde bir öğe olarak görünür.

en: Appears before the input
tr_TR: Girdi alanından önce görünür

en: Appears in the admin bar in the 'All Posts' view, provided the post type supports archives and the home page is not an archive of that post type.
tr_TR: Yazı türü arşivleri destekliyorsa ve ana sayfa o yazı türünün bir arşivi değilse yönetim çubuğunda 'Tüm Yazılar' görünümünde görünür.

en: Appears when creating a new post
tr_TR: Yeni bir yazı oluştururken görünür

en: Appears within the input
tr_TR: Girdi alanının içinde görünür

en: Append
tr_TR: Sonuna ekle

en: Append to the end
tr_TR: Sona ekle

en: Archive
tr_TR: Arşiv

en: Archive Icon
tr_TR: Arşiv simgesi

en: Archive Slug
tr_TR: Arşiv kısa ismi

en: Archives
tr_TR: Arşivler

en: Archives Nav Menu
tr_TR: Arşivler dolaşım menüsü

en: Are you sure?
tr_TR: Emin misiniz?

en: Array
tr_TR: Dizi

en: Arrow Down (alt) Icon
tr_TR: Aşağı ok (alt) simgesi

en: Arrow Down (alt2) Icon
tr_TR: Aşağı ok (alt2) simgesi

en: Arrow Down Icon
tr_TR: Aşağı ok simgesi

en: Arrow Left (alt) Icon
tr_TR: Sol ok (alt) simgesi

en: Arrow Left (alt2) Icon
tr_TR: Sol ok (alt2) simgesi

en: Arrow Left Icon
tr_TR: Sol ok simgesi

en: Arrow Right (alt) Icon
tr_TR: Sağ ok (alt) simgesi

en: Arrow Right (alt2) Icon
tr_TR: Sağ ok (alt2) simgesi

en: Arrow Right Icon
tr_TR: Sağ ok simgesi

en: Arrow Up (alt) Icon
tr_TR: Yukarı ok (alt) simgesi

en: Arrow Up (alt2) Icon
tr_TR: Yukarı ok (alt2) simgesi

en: Arrow Up Icon
tr_TR: Yukarı ok simgesi

en: Art Icon
tr_TR: Sanat simgesi

en: As the button label for selecting to use an image as the featured image.
tr_TR: Bir görseli öne çıkan görsel olarak seçme düğmesi etiketi olarak.

en: As the button label when adding media to content.
tr_TR: İçeriğie ortam eklerken düğme etiketi olarak.

en: As the button label when removing the featured image.
tr_TR: Öne çıkan görseli kaldırma düğmesi etiketi olarak.

en: As the button label when setting the featured image.
tr_TR: Öne çıkan görseli ayarlarken düğme etiketi olarak.

en: Aside Icon
tr_TR: Kenar simgesi

en: Assign Terms Capability
tr_TR: Terim yeteneği ata

en: Assign a parent term to create a hierarchy. The term Jazz, for example, would be the parent of Bebop and Big Band
tr_TR: Hiyerarşi oluşturmak için bir üst terim atayın. Örneğin Jazz terimi Bebop ve Big Band'in üst öğesi olacaktır

en: Assigns a title for navigation link block variation used in the block editor.
tr_TR: Blok düzenleyicide kullanılan gezinme bağlantısı blok varyasyonu için bir başlık atar.

en: Assigns parent item text, but with a colon (:) added to the end.
tr_TR: Üst öğe metninin atamasını yapar ancak sonuna iki nokta üst üste (:) eklenir.

en: Assigns parent item text. Only used on hierarchical taxonomies.
tr_TR: Üst öğe metnini belirler. Sadece hiyerarşik sınıflandırmalarda kullanılır.

en: Assigns popular items text. Only used for non-hierarchical taxonomies.
tr_TR: Popüler ögeler metninin atamasını yapar. Yalnızca hiyerarşik olmayan sınıflandırmalar için kullanılır.

en: Assigns search items text.
tr_TR: Arama öğeleri metninin atamasını yapar.

en: Assigns text to the Title field of the Most Used tab.
tr_TR: En Çok Kullanılan sekmesinin başlık alanına metin atar.

en: Assigns text to the filter button in the posts lists table.
tr_TR: Yazı listeleri tablosundaki filtre düğmesine metin ataması yapar.

en: Assigns text to the table hidden heading.
tr_TR: Tablonun gizli başlığına metin atası yapar.

en: Assigns text to the table pagination hidden heading.
tr_TR: Tablo sayfalandırma gizli başlığına metin ataması yapar.

en: Assigns the 'choose from most used' text used in the meta box when JavaScript is disabled. Only used on non-hierarchical taxonomies.
tr_TR: JavaScript devre dışı bırakıldığında meta kutusunda kullanılan 'en çok kullanılandan seç' metninin atamasını yapar. Yalnızca hiyerarşik olmayan sınıflandırmalarda kullanılır.

en: Assigns the add new item text.
tr_TR: Yeni öğe ekleme metninin atamasını yapar.

en: Assigns the add or remove items text used in the meta box when JavaScript is disabled. Only used on non-hierarchical taxonomies
tr_TR: JavaScript devre dışı olduğunda meta kutusunda kullanılan öğe ekleme veya kaldırma metninin atamasını yapar. Sadece hiyerarşik olmayan sınıflandırmalarda kullanılır.

en: Assigns the all items text.
tr_TR: Tüm öğelerin metninin atamasını yapar.

en: Assigns the menu name text.
tr_TR: Menü adı metninin atamasını yapar.

en: Assigns the new item name text.
tr_TR: Yeni öğe adı metninin atamasını yapar.

en: Assigns the separate item with commas text used in the taxonomy meta box. Only used on non-hierarchical taxonomies.
tr_TR: Ayrı öğeyi sınıflandırma meta kutusunda kullanılan virgül metniyle atar. Yalnızca hiyerarşik olmayan sınıflandırmalarda kullanılır.

en: Assigns the text displayed in the posts and media list tables when no tags or categories are available.
tr_TR: Hiçbir etiket veya kategori bulunmadığında gönderilerde ve ortam listesi tablolarında görüntülenen metni atar.

en: Assigns the text displayed when clicking the 'choose from most used' text in the taxonomy meta box when no tags are available, and assigns the text used in the terms list table when there are no items for a taxonomy.
tr_TR: Hiçbir etiket mevcut olmadığında sınıflandırma meta kutusundaki 'en çok kullanılanlardan seç' metnine tıklandığında görüntülenen metnin atamasını yapar ve bir sınıflandırma için hiçbir öge olmadığında terimler listesi tablosunda kullanılan metnin atamasını yapar.

en: Assigns the text used to link back to the main index after updating a term.
tr_TR: Bir terimi güncelleştirdikten sonra ana dizine geri bağlanmak için kullanılan metni atar.

en: Assigns the update item text.
tr_TR: Güncelleme öğesi metninin atamasını yapar.

en: At the top of the editor screen when adding a new item.
tr_TR: Yeni bir öğe eklerken düzenleyici ekranının üstünde.

en: At the top of the editor screen when editing a term.
tr_TR: Bir terimi düzenlerken editör ekranının üst kısmında.

en: At the top of the editor screen when editing an item.
tr_TR: Bir öğeyi düzenlerken düzenleyici ekranının üstünde.

en: At the top of the items screen when searching for an item.
tr_TR: Bir öğe ararken öğeler ekranının üstünde.

en: At the top of the post type list screen when there are no posts in the trash.
tr_TR: Çöp kutusunda yazı olmadığında yazı türü liste ekranının üstünde.

en: At the top of the post type list screen when there are no posts to display.
tr_TR: Gösterilecek yazı olmadığında yazı türü liste ekranının üstünde.

en: Attachment
tr_TR: Eklenti

en: Attachments
tr_TR: Dosya ekleri

en: Attributes Meta Box
tr_TR: Öznitelikler meta kutusu

en: Audio Icon
tr_TR: Ses simgesi

en: Author
tr_TR: Yazar

en: Automatically add &lt;br&gt;
tr_TR: Otomatik ekle &lt;br&gt;

en: Automatically add paragraphs
tr_TR: Otomatik paragraf ekle

en: Awaiting save
tr_TR: Kayıt edilmeyi bekliyor

en: Awards Icon
tr_TR: Ödül simgesi

en: Back Icon
tr_TR: Geri simgesi

en: Back To Items
tr_TR: Öğelere geri dön

en: Back to all tools
tr_TR: Tüm araçlara geri dön

en: Backup Icon
tr_TR: Yedekleme simgesi

en: Bank Icon
tr_TR: Banka simgesi

en: Base URL
tr_TR: Temel web adresi

en: Basic
tr_TR: Basit

en: Basic Settings
tr_TR: Temel ayarlar

en: Beer Icon
tr_TR: Bira simgesi

en: Before creating your first Field Group, we recommend first reading our <a href="%s" target="_blank">Getting started</a> guide to familiarize yourself with the plugin's philosophy and best practises.
tr_TR: İlk alan grubunuzu oluşturmadan önce <a href="%s" target="_blank">Başlarken</a> rehberimize okumanızı öneririz, bu sayede eklentinin filozofisini daha iyi anlayabilir ve en iyi çözümleri öğrenebilirsiniz.

en: Bell Icon
tr_TR: Çan simgesi

en: Below fields
tr_TR: Alanlarının altında

en: Below labels
tr_TR: Etiketlerin altında

en: Bidirectional
tr_TR: Çift yönlü

en: Block
tr_TR: Blok

en: Block Default Icon
tr_TR: Blok varsayılan simgesi

en: Block Preloading Enabled
tr_TR: Blok ön yükleme etkin

en: Block type "%s" is already registered.
tr_TR: Blok türü "%s" zaten kayıtlı.

en: Block type name is required.
tr_TR: Blok türü adı gereklidir.

en: Blocks
tr_TR: Bloklar

en: Blocks Per ACF Block Version
tr_TR: Her bir ACF blok sürümü için bloklar

en: Blocks Per API Version
tr_TR: Her bir API sürümü için bloklar

en: Blocks Using Post Meta
tr_TR: Yazı metası kullanan bloklar

en: Bold Icon
tr_TR: Kalın simgesi

en: Book (alt) Icon
tr_TR: Kitap (alt) simgesi

en: Book Icon
tr_TR: Kitap simgesi

en: Both (Array)
tr_TR: İkisi de (Dizi)

en: Break Icon
tr_TR: Mola simgesi

en: Browse Fields
tr_TR: Alanlara Göz At

en: Browse Media Library
tr_TR: Ortam kütüphanesine göz at

en: BuddyPress Icon
tr_TR: BuddyPress simgesi

en: Building Icon
tr_TR: Bina simgesi

en: Built for those that build with WordPress, by the team at %s
tr_TR: WordPress ile geliştirenler için, %s ekibi tarafından oluşturuldu

en: Bulk actions
tr_TR: Toplu eylemler

en: Businessman Icon
tr_TR: İş insanı simgesi

en: Businessperson Icon
tr_TR: İş i̇nsanı i̇konu

en: Businesswoman Icon
tr_TR: İş adamı simgesi

en: Button Group
tr_TR: Tuş grubu

en: Button Icon
tr_TR: Düğme simgesi

en: Button Label
tr_TR: Tuş etiketi

en: By default the capabilities of the post type will inherit the 'Post' capability names, eg. edit_post, delete_posts. Enable to use post type specific capabilities, eg. edit_{singular}, delete_{plural}.
tr_TR: Varsayılan olarak, yazı türünün yetenekleri 'Yazı' yetenek isimlerini devralacaktır, örneğin edit_post, delete_posts. Yazı türüne özgü yetenekleri kullanmak için etkinleştirin, örneğin edit_{singular}, delete_{plural}.

en: By default the post type will get a new top level item in the admin menu. If an existing top level item is supplied here, the post type will be added as a submenu item under it.
tr_TR: Varsayılan olarak, yazı türü yönetim menüsünde yeni bir üst düzey öğe olarak görünecektir. Buraya mevcut bir üst düzey öğe sağlanırsa, yazı türü onun alt menü öğesi olarak eklenir.

en: Calculator Icon
tr_TR: Hesap makinesi simgesi

en: Calendar (alt) Icon
tr_TR: Takvim alt simgesi

en: Calendar Icon
tr_TR: Takvim simgesi

en: Camera (alt) Icon
tr_TR: Kamera (alt) simgesi

en: Camera Icon
tr_TR: Kamera simgesi

en: Can Export
tr_TR: Dışarı aktarılabilir

en: Cancel
tr_TR: Vazgeç

en: Caption
tr_TR: Başlık

en: Car Icon
tr_TR: Araba simgesi

en: Carrot Icon
tr_TR: Havuç simgesi

en: Cart Icon
tr_TR: Sepet simgesi

en: Categories
tr_TR: Kategoriler

en: Categories Meta Box
tr_TR: Kategoriler meta kutusu

en: Category
tr_TR: Kategori

en: Category Icon
tr_TR: Kategori simgesi

en: Center
tr_TR: Merkez

en: Center the initial map
tr_TR: Haritayı ortala

en: Change content alignment
tr_TR: İçerik hizalamasını değiştir

en: Character Limit
tr_TR: Karakter limiti

en: Chart Area Icon
tr_TR: Grafik alanı simgesi

en: Chart Bar Icon
tr_TR: Grafik çubuğu simgesi

en: Chart Line Icon
tr_TR: Grafik çizgisi simgesi

en: Chart Pie Icon
tr_TR: Pasta grafiği simgesi

en: Chat Icon
tr_TR: Sohbet simgesi

en: Check Again
tr_TR: Tekrar kontrol et

en: Checkbox
tr_TR: İşaret kutusu

en: Checkbox custom values cannot be empty. Uncheck any empty values.
tr_TR: Onay kutusu özel değerleri boş olamaz. Boş değerlerin seçimini kaldırın.

en: Checked
tr_TR: İşaretlendi

en: Child Page (has parent)
tr_TR: Alt sayfa (ebeveyni olan)

en: Choice
tr_TR: Seçim

en: Choices
tr_TR: Seçimler

en: Choose From Most Used
tr_TR: En çok kullanılanlardan seç

en: Choose another post type to base the capabilities for this post type.
tr_TR: Bu yazı türü için yeteneklerin temel alınacağı başka bir yazı türü seçin.

en: Choose from over 30 field types. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
tr_TR: 30'dan fazla alan türünden seçim yapın. <a href="%s" target="_blank">Daha fazla bilgi edinin</a>.

en: Choose from the most used %s
tr_TR: En çok kullanılan %s arasından seçim yapın

en: Choose from the most used tags
tr_TR: En çok kullanılan etiketler arasından seç

en: Class "%s" does not exist.
tr_TR: "%s" sınıfı mevcut değil.

en: Clear
tr_TR: Temizle

en: Clear color
tr_TR: Rengi temizle

en: Clear location
tr_TR: Konumu temizle

en: Click the "%s" button below to start creating your layout
tr_TR: Kendi yerleşiminizi oluşturmaya başlamak için aşağıdaki "%s " tuşuna tıklayın

en: Click to change the icon in the Media Library
tr_TR: Ortam kütüphanesinnde simgeyi değiştirmek için tıklayın

en: Click to initialize TinyMCE
tr_TR: TinyMCE hazırlamak için tıklayın

en: Click to toggle
tr_TR: Geçiş yapmak için tıklayın

en: Clipboard Icon
tr_TR: Pano simgesi

en: Clock Icon
tr_TR: Saat simgesi

en: Clone Field
tr_TR: Çoğaltma alanı

en: Close
tr_TR: Kapat

en: Close Field
tr_TR: Alanı kapat

en: Close Modal
tr_TR: Pencereyi kapat

en: Close modal
tr_TR: Modalı kapat

en: Cloud Icon
tr_TR: Bulut simgesi

en: Cloud Saved Icon
tr_TR: Bulut kaydedildi simgesi

en: Cloud Upload Icon
tr_TR: Bulut yükleme simgesi

en: Code Icon
tr_TR: Kod simgesi

en: Code Standards Icon
tr_TR: Kod standartları simgesi

en: Coffee Icon
tr_TR: Kahve simgesi

en: Collapse Details
tr_TR: Detayları daralt

en: Collapse Icon
tr_TR: Daraltma simgesi

en: Collapsed
tr_TR: Daraltılmış

en: Color Picker
tr_TR: Renk seçici

en: Color Picker Icon
tr_TR: Renk seçici simgesi

en: Color value
tr_TR: Renk değeri

en: Columns Icon
tr_TR: Sütunlar simgesi

en: Comma separated list. Leave blank for all types
tr_TR: Virgül ile ayrılmış liste. Tüm tipler için boş bırakın

en: Comment
tr_TR: Yorum

en: Comments
tr_TR: Yorumlar

en: Comments Icon
tr_TR: Yorumlar simgesi

en: Community Icon
tr_TR: Topluluk simgesi

en: Conditional Logic
tr_TR: Koşullu mantık

en: Connect selected terms to the post
tr_TR: Seçilmiş terimleri yazıya bağla

en: Content
tr_TR: İçerik

en: Content Editor
tr_TR: İçerik düzenleyici

en: Contract Icon
tr_TR: Sözleşme simgesi

en: Controller Class
tr_TR: Denetleyici sınıfı

en: Controls how new lines are rendered
tr_TR: Yeni satırların nasıl görüntüleneceğini denetler

en: Controls the meta box on the content editor screen. By default, the Categories meta box is shown for hierarchical taxonomies, and the Tags meta box is shown for non-hierarchical taxonomies.
tr_TR: İçerik düzenleyici ekranındaki meta kutusunu kontrol eder. Varsayılan olarak, hiyerarşik sınıflandırmalar için Kategoriler meta kutusu gösterilir ve hiyerarşik olmayan sınıflandırmalar için Etiketler meta kutusu gösterilir.

en: Copied
tr_TR: Kopyalandı

en: Copy to clipboard
tr_TR: Panoya kopyala

en: Cover Image Icon
tr_TR: Kapak görseli simgesi

en: Create Terms
tr_TR: Terimleri oluştur

en: Create a set of rules to determine which edit screens will use these advanced custom fields
tr_TR: Bu gelişmiş özel alanları hangi düzenleme ekranlarının kullanacağını belirlemek için bir kural seti oluşturun

en: Create a term for the taxonomy that cannot be deleted. It will not be selected for posts by default.
tr_TR: Sınıflandırma için silinemeyecek bir terim oluşturun. Varsayılan olarak yazılar için seçilmeyecektir.

en: Create custom taxonomies to classify post type content
tr_TR: Yazı tipi içeriğini sınıflandırmak için özel sınıflandırmalar oluşturun

en: Create post type
tr_TR: Yazı tipi oluştur

en: Create taxonomy
tr_TR: Taksonomi oluştur

en: Created on %1$s at %2$s
tr_TR: %1$s tarihinde %2$s saatinde oluşturuldu

en: Crop Icon
tr_TR: Kırpma simgesi

en: Current User
tr_TR: Şu anki kullanıcı

en: Current User Role
tr_TR: Şu anki kullanıcı rolü

en: Current Version
tr_TR: Mevcut sürüm

en: Custom Character Icon
tr_TR: Özel karakter simgesi

en: Custom Fields
tr_TR: Ek alanlar

en: Custom Meta Box
tr_TR: Özel meta kutusu

en: Custom Meta Box Callback
tr_TR: Özel meta kutusu geri çağrısı

en: Custom Permalink
tr_TR: Özel kalıcı bağlantı

en: Custom Query Variable
tr_TR: Özel sorgu değişkeni

en: Custom slug for the Archive URL.
tr_TR: Arşiv adresi için özel kısa isim

en: Custom:
tr_TR: Özel:

en: Customize WordPress with powerful, professional and intuitive fields.
tr_TR: Güçlü, profesyonel ve sezgisel alanlar ile WordPress'i özelleştirin.

en: Customize the map height
tr_TR: Harita yüksekliğini özelleştir

en: Customize the query variable name
tr_TR: Sorgu değişkeni adını özelleştirin

en: Customize the query variable name.
tr_TR: Sorgu değişken adını özelleştir.

en: Customize the slug used in the URL
tr_TR: Adreste kullanılan kısa ismi özelleştir

en: Customize the slug used in the URL.
tr_TR: Adreste kullanılan kısa ismi özelleştirin.

en: Customizer Icon
tr_TR: Özelleştirici simgesi

en: Dashboard Icon
tr_TR: Pano simgesi

en: Dashicons
tr_TR: Panel simgeleri

en: Database Add Icon
tr_TR: Veritabanı ekleme simgesi

en: Database Export Icon
tr_TR: Veritabanı dışa aktarma simgesi

en: Database Icon
tr_TR: Veritabanı simgesi

en: Database Import Icon
tr_TR: Veritabanı içe aktarma simgesi

en: Database Remove Icon
tr_TR: Veritabanı kaldırma simgesi

en: Database Upgrade Required
tr_TR: Veritabanı yükseltmesi gerekiyor

en: Database Upgrade complete. <a href="%s">Return to network dashboard</a>
tr_TR: Veritabanı güncellemesi tamamlandı. <a href="%s">Ağ panosuna geri dön</a>

en: Database View Icon
tr_TR: Veritabanı görünümü simgesi

en: Database upgrade complete. <a href="%s">See what's new</a>
tr_TR: Veritabanı yükseltme tamamlandı. <a href="%s">Yenilikler </a>

en: Date Picker
tr_TR: Tarih seçici

[ctx: Date Picker JS closeText]
en: Done
tr_TR: Bitti

[ctx: Date Picker JS currentText]
en: Today
tr_TR: Bugün

[ctx: Date Picker JS nextText]
en: Next
tr_TR: Sonraki

[ctx: Date Picker JS prevText]
en: Prev
tr_TR: Önceki

[ctx: Date Picker JS weekHeader]
en: Wk
tr_TR: Hf

en: Date Time Picker
tr_TR: Tarih zaman seçici

[ctx: Date Time Picker JS closeText]
en: Done
tr_TR: Bitti

[ctx: Date Time Picker JS currentText]
en: Now
tr_TR: Şimdi

[ctx: Date Time Picker JS hourText]
en: Hour
tr_TR: Saat

[ctx: Date Time Picker JS microsecText]
en: Microsecond
tr_TR: Mikrosaniye

[ctx: Date Time Picker JS millisecText]
en: Millisecond
tr_TR: Milisaniye

[ctx: Date Time Picker JS minuteText]
en: Minute
tr_TR: Dakika

[ctx: Date Time Picker JS secondText]
en: Second
tr_TR: İkinci

[ctx: Date Time Picker JS selectText]
en: Select
tr_TR: Seçim

[ctx: Date Time Picker JS timeOnlyTitle]
en: Choose Time
tr_TR: Zamanı se

[ctx: Date Time Picker JS timeText]
en: Time
tr_TR: Zaman

[ctx: Date Time Picker JS timezoneText]
en: Time Zone
tr_TR: Zaman dilimi

en: Deactivate
tr_TR: Devre dışı bırak

en: Deactivate License
tr_TR: Lisansı devre dışı bırak

en: Deactivate this item
tr_TR: Bu öğeyi devre dışı bırak

en: Default
tr_TR: Varsayılan

en: Default Icon
tr_TR: Varsayılan simgesi

en: Default Template
tr_TR: Varsayılan şablon

en: Default Term
tr_TR: Varsayılan terim

en: Default Value
tr_TR: Varsayılan değer

en: Define an endpoint for the previous accordion to stop. This accordion will not be visible.
tr_TR: Önceki akordeonun durması için bir son nokta tanımlayın. Bu akordeon görüntülenmeyecek.

en: Delay Initialization
tr_TR: Hazırlık geciktirme

en: Delete
tr_TR: Sil

en: Delete Field Group
tr_TR: Alan grubunu sil

en: Delete Layout
tr_TR: Yerleşimi sil

en: Delete Terms Capability
tr_TR: Terim yeteneği sil

en: Delete With User
tr_TR: Kullanıcı ile sil.

en: Delete field
tr_TR: Sil alanı

en: Delete items by a user when that user is deleted.
tr_TR: Bir kullanıcı silindiğinde öğelerini sil.

en: Describes a navigation link block variation used in the block editor.
tr_TR: Blok düzenleyicide kullanılan bir gezinme bağlantısı bloğu varyasyonunu açıklar.

en: Describes the Description field on the Edit Tags screen.
tr_TR: Etiketleri düzenle ekranındaki açıklama alanını tanımlar.

en: Describes the Name field on the Edit Tags screen.
tr_TR: Etiketleri düzenle ekranındaki ad alanını açıklar.

en: Describes the Parent field on the Edit Tags screen.
tr_TR: Etiketleri düzenle ekranındaki ana alanı açıklar.

en: Describes the Slug field on the Edit Tags screen.
tr_TR: Etiketleri düzenle ekranındaki kısa isim alanını tanımlar.

en: Description
tr_TR: Açıklama

en: Description Field Description
tr_TR: Açıklama alanı tanımı

en: Description for a navigation link block variation.
tr_TR: Bir gezinme bağlantısı blok varyasyonu için açıklama.

en: Desktop Icon
tr_TR: Masaüstü simgesi

en: Discussion
tr_TR: Tartışma

en: Dismiss Icon
tr_TR: Kapat simgesi

en: Dismiss permanently
tr_TR: Kalıcı olarak kapat

en: Display
tr_TR: Görüntüle

en: Display Format
tr_TR: Gösterim biçimi

en: Display a column for the taxonomy on post type listing screens.
tr_TR: Yazı tipi listeleme ekranlarında sınıflandırma için bir sütun görüntüleyin.

en: Display this accordion as open on page load.
tr_TR: Sayfa yüklemesi sırasında bu akordeonu açık olarak görüntüle.

en: Displays text alongside the checkbox
tr_TR: İşaret kutusunun yanında görüntülenen metin

en: Displays the WordPress WYSIWYG editor as seen in Posts and Pages allowing for a rich text-editing experience that also allows for multimedia content.
tr_TR: WordPress WYSIWYG düzenleyicisini yazılar ve sayfalarda görüldüğü gibi görüntüler ve multimedya içeriğine de olanak tanıyan zengin bir metin düzenleme deneyimi sunar.

en: Document Icon
tr_TR: Belge simgesi

en: Documentation
tr_TR: Belgeler

en: Done
tr_TR: Tamamlandı

en: Download Icon
tr_TR: İndirme simgesi

en: Drag to reorder
tr_TR: Yeniden düzenlemek için sürükleyin

en: Drumstick Icon
tr_TR: Baget simgesi

en: Duplicate
tr_TR: Çoğalt

en: Duplicate Layout
tr_TR: Yerleşimi çoğalt

en: Duplicate field
tr_TR: Alanı çoğalt

en: Duplicate layout
tr_TR: Düzeni çoğalt

en: Duplicate post type
tr_TR: Yazı tipini çoğalt

en: Duplicate row
tr_TR: Satırı çoğalt

en: Duplicate taxonomy
tr_TR: Taksonomiyi çoğalt

en: Duplicate this item
tr_TR: Bu ögeyi çoğalt

en: Edit
tr_TR: Düzenle

en: Edit %s
tr_TR: %s düzenle

en: Edit Field
tr_TR: Alanı düzenle

en: Edit Field Group
tr_TR: Alan grubunu düzenle

en: Edit File
tr_TR: Dosya düzenle

en: Edit Icon
tr_TR: Düzenle simgesi

en: Edit Image
tr_TR: Resmi düzenle

en: Edit Item
tr_TR: Öğeyi düzenle

en: Edit Large Icon
tr_TR: Büyük düzenle simgesi

en: Edit Page Icon
tr_TR: Sayfayı düzenle simgesi

en: Edit Post
tr_TR: Yazıyı düzenle

en: Edit Post Type
tr_TR: Yazı tipini düzenle

en: Edit Tag
tr_TR: Etiketi düzenle

en: Edit Taxonomy
tr_TR: Taksonomi düzenle

en: Edit Terms Capability
tr_TR: Terim yeteneği düzenle

en: Edit field
tr_TR: Alanı düzenle

en: Edit field group
tr_TR: Alan grubunu düzenle

en: Editor
tr_TR: Editör

en: Elements
tr_TR: Elemanlar

en: Ellipsis Icon
tr_TR: Elips simgesi

en: Email
tr_TR: EPosta

en: Email (alt) Icon
tr_TR: E-posta alt simgesi

en: Email (alt2) Icon
tr_TR: E-posta (alt2) simgesi

en: Email Icon
tr_TR: E-posta simgesi

en: Embed Audio Icon
tr_TR: Ses gömme simgesi

en: Embed Generic Icon
tr_TR: Jenerik gömme simgesi

en: Embed Photo Icon
tr_TR: Fotoğraf gömme simgesi

en: Embed Post Icon
tr_TR: Yazı gömme simgesi

en: Embed Size
tr_TR: Gömme boyutu

en: Embed Video Icon
tr_TR: Video gömme simgesi

en: Enable Transparency
tr_TR: Saydamlığı etkinleştir

en: Enable various features in the content editor.
tr_TR: İçerik düzenleyicide çeşitli özellikleri etkinleştirin.

en: Enabling the bidirectional setting allows you to update a value in the target fields for each value selected for this field, adding or removing the Post ID, Taxonomy ID or User ID of the item being updated. For more information, please read the <a href="%s" target="_blank">documentation</a>.
tr_TR: Çift yönlü ayarın etkinleştirilmesi, güncellenen öğenin Posta Kimliğini, Sınıflandırma Kimliğini veya Kullanıcı Kimliğini ekleyerek veya kaldırarak, bu alan için seçilen her değer için hedef alanlardaki bir değeri güncellemenize olanak tanır. Daha fazla bilgi için lütfen <a href="%s" target="_blank">belgeleri</a> okuyun.

en: Endpoint
tr_TR: Uç nokta

en: Enter URL
tr_TR: Adres girin

en: Enter each choice on a new line.
tr_TR: Her seçeneği yeni bir satıra girin.

en: Enter each default value on a new line
tr_TR: Her satıra bir değer girin

en: Error loading field.
tr_TR: Alan yükleme sırasında hata.

en: Error uploading file. Please try again
tr_TR: Dosya yüklenirken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin

en: Escape HTML
tr_TR: HTML’i güvenli hale getir

en: Excerpt
tr_TR: Özet

en: Excerpt View Icon
tr_TR: Özet görünümü simgesi

en: Exclude From Search
tr_TR: Aramadan hariç tut

en: Exit Icon
tr_TR: Çıkış simgesi

en: Expand Details
tr_TR: Ayrıntıları genişlet

en: Expand Icon
tr_TR: Genişletme simgesi

en: Expand the functionality of WordPress beyond standard posts and pages with custom post types.
tr_TR: Özel yazı türleri ile WordPress'in işlevselliğini standart yazılar ve sayfaların ötesine genişletin.

en: Export
tr_TR: Dışa aktar

en: Export - Generate PHP
tr_TR: Dışa Aktar - PHP Oluştur

en: Export As JSON
tr_TR: JSON olarak dışa aktar

en: Export Field Groups
tr_TR: Alan gruplarını dışarı aktar

en: Exported 1 item. | Exported %s items.
tr_TR[0]: Bir öğe dışa aktarıldı.
tr_TR[1]: %s öğe dışa aktarıldı.

en: Expose this post type in the REST API.
tr_TR: Bu yazı tipini REST API'sinde gösterin.

en: Exposes this post type in the REST API. Required to use the block editor.
tr_TR: Bu yazı türünü REST API'de görünür hale getirir. Blok düzenleyiciyi kullanmak için gereklidir.

en: External Icon
tr_TR: Harici simgesi

en: Facebook (alt) Icon
tr_TR: Facebook alt simgesi

en: Facebook Icon
tr_TR: Facebook simgesi

en: Failed to import post types.
tr_TR: Yazı türleri içeri aktarılamadı.

en: Failed to import taxonomies.
tr_TR: Sınıflandırmalar içeri aktarılamadı.

en: Featured Image
tr_TR: Öne çıkan görsel

en: Featured Image Meta Box
tr_TR: Öne çıkan görsel meta kutusu

en: Featured image
tr_TR: Öne çıkan görsel

en: Feed URL
tr_TR: Akış adresi

en: Feedback
tr_TR: Geri bildirim

en: Feedback Icon
tr_TR: Geri bildirim simgesi

en: Field
tr_TR: Alan

en: Field Group
tr_TR: Alan grubu

en: Field Group Title
tr_TR: Alan grubu başlığı

en: Field Group(s)
tr_TR: Alan grup(lar)ı

en: Field Groups
tr_TR: Alan grupları

en: Field Groups Enabled for GraphQL
tr_TR: GraphQL için alan grupları etkinleştirildi

en: Field Groups Enabled for REST API
tr_TR: REST API için alan grupları etkinleştirildi

en: Field Keys
tr_TR: Alan anahtarları

en: Field Label
tr_TR: Alan etiketi

en: Field Name
tr_TR: Alan adı

en: Field Settings Tabs
tr_TR: Alan ayarı sekmeleri

en: Field Settings Tabs Enabled
tr_TR: Saha ayarları sekmeleri etkin

en: Field Type
tr_TR: Alan tipi

en: Field Type Modal Enabled
tr_TR: Alan türü modali etkin

en: Field group activated. | %s field groups activated.
tr_TR[0]: Alan grubu kaydedildi.
tr_TR[1]: %s alan grubu kaydedildi.

en: Field group deactivated. | %s field groups deactivated.
tr_TR[0]: Alan grubu silindi.
tr_TR[1]: %s alan grubu silindi.

en: Field group deleted.
tr_TR: Alan grubu silindi.

en: Field group draft updated.
tr_TR: Alan grubu taslağı güncellendi.

en: Field group duplicated. | %s field groups duplicated.
tr_TR[0]: Alan grubu çoğaltıldı.
tr_TR[1]: %s alan grubu çoğaltıldı.

en: Field group linked successfully. | Field groups linked successfully.
tr_TR[0]: Alan grubu başarıyla bağlandı.
tr_TR[1]: Alan grubu başarıyla bağlandı.

en: Field group published.
tr_TR: Alan grubu yayımlandı.

en: Field group saved.
tr_TR: Alan grubu kaydedildi.

en: Field group scheduled for.
tr_TR: Alan grubu zamanlandı.

en: Field group submitted.
tr_TR: Alan grubu gönderildi.

en: Field group synchronized. | %s field groups synchronized.
tr_TR[0]: Alan grubu eşitlendi.
tr_TR[1]: %s alan grubu eşitlendi.

en: Field group title is required
tr_TR: Alan grubu başlığı gerekli

en: Field group updated.
tr_TR: Alan grubu güncellendi.

en: Field groups linked successfully.
tr_TR: Alan grubu başarıyla bağlandı.

en: Field groups with a lower order will appear first
tr_TR: Daha düşük sıralamaya sahip alan grupları daha önce görünür

en: Field moved to other group
tr_TR: Alan başka bir gruba taşındı.

en: Field type does not exist
tr_TR: Var olmayan alan tipi

en: Fields
tr_TR: Alanlar

en: File
tr_TR: Dosya

en: File Array
tr_TR: Dosya dizisi

en: File ID
tr_TR: Dosya no

en: File URL
tr_TR: Dosya adresi

en: File name
tr_TR: Dosya adı

en: File size
tr_TR: Dosya boyutu

en: File size must be at least %s.
tr_TR: Dosya boyutu en az %s olmalı.

en: File size must not exceed %s.
tr_TR: Dosya boyutu %s boyutunu geçmemeli.

en: File type must be %s.
tr_TR: Dosya tipi %s olmalı.

en: Filter %s by date
tr_TR: %s öğelerini tarihe göre süz

en: Filter %s list
tr_TR: %s listesini süz

en: Filter By Item
tr_TR: Ögeye göre filtrele

en: Filter Icon
tr_TR: Filtre simgesi

en: Filter Items By Date
tr_TR: Öğeleri tarihe göre süz

en: Filter Items List
tr_TR: Öğe listesini süz

en: Filter by %s
tr_TR: %s ile filtrele

en: Filter by Post Status
tr_TR: Yazı durumuna göre filtrele

en: Filter by Post Type
tr_TR: Yazı tipine göre filtre

en: Filter by Role
tr_TR: Role göre filtrele

en: Filter by Taxonomy
tr_TR: Taksonomiye göre filtre

en: Filter by category
tr_TR: Kategoriye göre filtrele

en: Filter posts by date
tr_TR: Yazıları tarihe göre süz

en: Filter posts list
tr_TR: Yazı listesini filtrele

en: Filters
tr_TR: Filtreler

en: Find current location
tr_TR: Şu anki konumu bul

en: Flag Icon
tr_TR: Bayrak simgesi

en: Flexible Content
tr_TR: Esnek içerik

en: Flexible Content Field
tr_TR: Esnek içerik alanı

en: Flexible Content requires at least 1 layout
tr_TR: Esnek içerik, en az 1 yerleşim gerektirir

en: Flip Horizontal Icon
tr_TR: Yatay çevirme simgesi

en: Flip Vertical Icon
tr_TR: Dikey çevirme simgesi

en: Food Icon
tr_TR: Yemek simgesi

en: For hierarchical types in the post type list screen.
tr_TR: Hiyerarşik türler için yazı türü liste ekranında.

en: For more control, you may specify both a value and label like this:
tr_TR: Daha fazla kontrol için, hem bir değeri hem de bir etiketi şu şekilde belirtebilirsiniz:

en: Format
tr_TR: Biçim

en: Forms
tr_TR: Formlar

en: Forms Icon
tr_TR: Formlar simgesi

en: Forums Icon
tr_TR: Forumlar simgesi

en: Forward Icon
tr_TR: İleri simgesi

en: Free
tr_TR: Ücretsiz

en: Friends Icon
tr_TR: Arkadaşlar simgesi

en: Front Page
tr_TR: Ön Sayfa

en: Front URL Prefix
tr_TR: Ön adres öneki

en: Full Size
tr_TR: Tam boyut

en: Fullscreen (alt) Icon
tr_TR: Tam ekran (alt) simgesi

en: Fullscreen Exit (alt) Icon
tr_TR: Tam ekran çıkış (alt) simgesi

en: Gallery
tr_TR: Galeri

en: Gallery Field
tr_TR: Galeri alanı

en: Gallery Icon
tr_TR: Galeri simgesi

en: Games Icon
tr_TR: Oyunlar simgesi

en: General
tr_TR: Genel

en: Generate PHP
tr_TR: PHP oluştur

en: Generic Icon
tr_TR: Jenerik simgesi

en: Genre
tr_TR: Tür

en: Genres
tr_TR: Türler

en: Get started creating new custom fields for your posts, pages, custom post types and other WordPress content.
tr_TR: Yazılarınız, sayfalarınız, özel yazı tipleriniz ve diğer WordPress içerikleriniz için yeni özel alanlar oluşturmaya başlayın.

en: Google Icon
tr_TR: Google simgesi

en: Google Map
tr_TR: Google haritası

en: Grid View Icon
tr_TR: Izgara-görünümü simgesi

en: Group
tr_TR: Grup

en: Group (displays selected fields in a group within this field)
tr_TR: Grup (bu alanın içinde seçili alanları grup olarak gösterir)

en: Group Settings
tr_TR: Grup ayarları

en: Groups Icon
tr_TR: Gruplar simgesi

en: HTML Icon
tr_TR: HTML simgesi

en: Hammer Icon
tr_TR: Çekiç simgesi

en: Has an item archive that can be customized with an archive template file in your theme.
tr_TR: Temanızdaki bir arşiv şablon dosyası ile özelleştirilebilen bir öğe arşivine sahiptir.

en: Has any page selected
tr_TR: Seçili herhangi bir sayfa

en: Has any post selected
tr_TR: Seçili herhangi bir yazısı olan

en: Has any relationship selected
tr_TR: Herhangi bir ilişki seçilmiş olan

en: Has any term selected
tr_TR: Seçilmiş herhangi bir terim

en: Has any user selected
tr_TR: Herhangi bir kullanıcı

en: Has any value
tr_TR: Herhangi bir değer

en: Has no page selected
tr_TR: Seçili sayfa yok

en: Has no post selected
tr_TR: Seçili hiç bir yazısı olmayan

en: Has no relationship selected
tr_TR: Seçili llişkisi olmayan

en: Has no term selected
tr_TR: Seçilmiş bir terim yok

en: Has no user selected
tr_TR: Seçili kullanıcı yok

en: Has no value
tr_TR: Hiçbir değer

en: Heading Icon
tr_TR: Başlık simgesi

en: Heart Icon
tr_TR: Kalp Simgesi

en: Height
tr_TR: Ağırlık

en: Help & Support
tr_TR: Yardım ve destek

en: Help Icon
tr_TR: Yardım simgesi

en: Hex String
tr_TR: Hex metin

en: Hidden Icon
tr_TR: Gizli simgesi

en: Hide on screen
tr_TR: Ekranda gizle

en: Hide&nbsp;details
tr_TR: Ayrıntıları&nbsp;gizle

en: Hierarchical
tr_TR: Hiyerarşik

en: Hierarchical post types can have descendants (like pages).
tr_TR: Hiyerarşik yazı türleri, alt öğelere (sayfalar gibi) sahip olabilir.

en: Hierarchical taxonomies can have descendants (like categories).
tr_TR: Hiyerarşik taksonomilerin alt ögeleri (kategoriler gibi) olabilir.

en: High (after title)
tr_TR: Yüksek (başlıktan sonra)

en: Home Icon
tr_TR: Ana sayfa simgesi

en: Horizontal
tr_TR: Yatay

en: Hourglass Icon
tr_TR: Kum saati simgesi

en: I know what I'm doing, show me all the options.
tr_TR: Ne yaptığımı biliyorum, baba tüm seçenekleri göster.

en: Icon Picker
tr_TR: Simge seçici

en: Icon picker requires a value.
tr_TR: Simge seçici bir değer gerektirir.

en: Icon picker requires an icon type.
tr_TR: Simge seçici bir simge türü gerektirir.

en: If multiple field groups appear on an edit screen, the first field group's options will be used (the one with the lowest order number)
tr_TR: Eğer düzenleme ekranında birden çok alan grubu ortaya çıkarsa, ilk alan grubunun seçenekleri kullanılır (en düşük sıralama numarasına sahip olan)

en: Image
tr_TR: Görsel

en: Image Array
tr_TR: Görsel dizisi

en: Image ID
tr_TR: Görsel no

en: Image Icon
tr_TR: Görsel simgesi

en: Image URL
tr_TR: Resim Adresi

en: Image height must be at least %dpx.
tr_TR: Görsel yüksekliği en az %dpx olmalı.

en: Image height must not exceed %dpx.
tr_TR: Görsel yüksekliği %dpx değerini geçmemeli.

en: Image width must be at least %dpx.
tr_TR: Görsel genişliği en az %dpx olmalı.

en: Image width must not exceed %dpx.
tr_TR: Görsel genişliği %dpx değerini geçmemeli.

en: Images (alt) Icon
tr_TR: Görseller (alt) simgesi

en: Images (alt2) Icon
tr_TR: Görseller (alt2) simgesi

en: Import
tr_TR: İçe aktar

en: Import Field Groups
tr_TR: Alan gruplarını içeri aktar

en: Import JSON
tr_TR: JSON'u içe aktar

en: Import Post Types and Taxonomies registered with Custom Post Type UI and manage them with ACF. <a href="%s">Get Started</a>.
tr_TR: Custom Post Type UI ile kaydedilen yazı türleri ve sınıflandırmaları içeri aktarın ve ACF ile yönetin. <a href="%s">Başlayın</a>.

en: Import file empty
tr_TR: İçe aktarılan dosya boş

en: Import from Custom Post Type UI
tr_TR: Custom Post Type UI'dan İçe Aktar

en: Imported %d item from Custom Post Type UI - | Imported %d items from Custom Post Type UI -
tr_TR[0]: Custom Post Type UI'dan %d öğe içe aktarıldı -
tr_TR[1]: Custom Post Type UI'dan %d öğe içe aktarıldı -

en: Imported 1 item | Imported %s items
tr_TR[0]: Bir öğe içeri aktarıldı
tr_TR[1]: %s öğe içeri aktarıldı

en: Importing a Post Type or Taxonomy with the same key as one that already exists will overwrite the settings for the existing Post Type or Taxonomy with those of the import.
tr_TR: Aynı anahtara sahip bir yazı türü veya sınıflandırmayı içe aktarmak, içe aktarılanın ayarlarının mevcut yazı türü veya sınıflandırma ayarlarının üzerine yazılmasına neden olacaktır.

en: In the admin bar to view item when editing it.
tr_TR: Öğeyi düzenlerken görüntülemek için yönetim çubuğunda.

en: In the admin bar to view term during editing.
tr_TR: Düzenleme sırasında terimi görüntülemek için yönetici çubuğunda.

en: In the editor notice after an item is updated.
tr_TR: Bir öğe güncellendikten sonra düzenleyici bildiriminde.

en: In the editor notice after publishing a private item.
tr_TR: Özel bir öğe yayımlandıktan sonra düzenleyici bildiriminde.

en: In the editor notice after publishing an item.
tr_TR: Bir öğe yayımlandıktan sonra düzenleyici bildiriminde.

en: In the editor notice after reverting an item to draft.
tr_TR: Bir öğe taslağa döndürüldükten sonra düzenleyici bildiriminde.

en: In the editor notice after scheduling an item.
tr_TR: Bir öğe zamanlandıktan sonra düzenleyici bildiriminde.

en: In the editor used as the placeholder of the title.
tr_TR: Editörde başlığın yer tutucusu olarak kullanılır.

en: In the editor used for the title of the featured image meta box.
tr_TR: Öne çıkan görsel meta kutusunun başlığı için düzenleyicide kullanılır.

en: In the editor used for the title of the post attributes meta box.
tr_TR: Yazı öznitelikleri meta kutusunun başlığı için kullanılan düzenleyicide.

en: In the media modal showing all media uploaded to this item.
tr_TR: Bu öğeye yüklenen tüm ortam dosyalraını gösteren ortam açılır ekranında.

en: In the post type submenu in the admin dashboard.
tr_TR: Başlangıç ekranında yazı türü alt menüsünde.

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
tr_TR[0]: Devre dışı <span class="count">(%s)</span>
tr_TR[1]: Devre dışı <span class="count">(%s)</span>

en: Incorrect file type
tr_TR: Geçersiz dosya tipi

en: Indent Icon
tr_TR: Girinti simgesi

en: Index Card Icon
tr_TR: Dizin-kartı simgesi

en: Info Icon
tr_TR: Bilgi simgesi

en: Info Outline Icon
tr_TR: Bilgi anahat simgesi

en: Information
tr_TR: Bilgi

en: Insert
tr_TR: Ekle

en: Insert After Icon
tr_TR: Sonrasına ekle simgesi

en: Insert Before Icon
tr_TR: Öncesine ekle simgesi

en: Insert Icon
tr_TR: Ekle simgesi

en: Insert Into Media Button
tr_TR: Ortam düğmesine ekle

en: Insert More Icon
tr_TR: Daha fazla ekle simgesi

en: Insert into %s
tr_TR: %s içine ekle

en: Insert into post
tr_TR: Yazıya ekle

en: Instagram Icon
tr_TR: Instagram simgesi

en: Instruction Placement
tr_TR: Yönerge yerleştirme

en: Instructions
tr_TR: Yönergeler

en: Instructions for content editors. Shown when submitting data.
tr_TR: İçerik düzenleyicileri için talimatlar. Veri gönderirken gösterilir.

en: Interactive Icon
tr_TR: İnteraktif simgesi

en: Invalid field group parameter(s).
tr_TR: Geçersiz alan grubu parametresi/leri.

en: Invalid nonce.
tr_TR: Geçersiz nonce.

en: Invalid post ID.
tr_TR: Geçersiz yazı kimliği.

en: Invalid post type selected for review.
tr_TR: İnceleme için geçersiz yazı tipi seçildi.

en: Invalid request args.
tr_TR: Geçersiz istek argümanları.

en: Invalid request.
tr_TR: Geçersiz istek.

en: Is Multisite
tr_TR: Çoklu site mi

en: It is strongly recommended that you backup your database before proceeding. Are you sure you wish to run the updater now?
tr_TR: Devam etmeden önce veritabanınızı yedeklemeniz önemle önerilir. Güncelleştiriciyi şimdi çalıştırmak istediğinizden emin misiniz?

en: Italic Icon
tr_TR: Eğik simgesi

en: Item Link
tr_TR: Öğe bağlantısı

en: Item Link Description
tr_TR: Öğe listesi açıklaması

en: Item Published
tr_TR: Öğe yayımlandı.

en: Item Published Privately
tr_TR: Öğe özel olarak yayımlandı.

en: Item Reverted To Draft
tr_TR: Öğe taslağa döndürüldü.

en: Item Scheduled
tr_TR: Öğe zamanlandı

en: Item Updated
tr_TR: Öğe güncellendi

en: Items List
tr_TR: Öğe listesi

en: Items List Navigation
tr_TR: Öğe listesi gezinmesi

en: Items can be accessed using the non-pretty permalink, eg. {post_type}={post_slug}.
tr_TR: Ögelere güzel olmayan kalıcı bağlantı kullanılarak erişilebilir, örn. {post_type}={post_slug}.

en: Items can be edited and managed in the admin dashboard.
tr_TR: Öğeler yönetim panelinde düzenlenebilir ve yönetilebilir.

en: JSON (newer)
tr_TR: JSON (daha yeni)

en: JSON Load Paths
tr_TR: JSON yükleme yolları

en: JSON Save Paths
tr_TR: JSON kaydetme yolları

en: Justify Icon
tr_TR: İki yana yasla simgesi

en: Key
tr_TR: Anahtar

en: Kitchen Sink Icon
tr_TR: Mutfak lavabosu simgesi

en: LTR Icon
tr_TR: LTR simgesi

en: Label
tr_TR: Etiket

en: Label Placement
tr_TR: Etiket yerleştirme

en: Labels
tr_TR: Etiketler

en: Labels will be displayed as %s
tr_TR: Etiketler %s olarak görüntülenir

en: Laptop Icon
tr_TR: Dizüstü bilgisayar simgesi

en: Large
tr_TR: Büyük

en: Last updated: %s
tr_TR: Son güncellenme: %s

en: Latest Version
tr_TR: En son sürüm

en: Layout
tr_TR: Yerleşim

en: Layout Icon
tr_TR: Düzen simgesi

en: Learn More
tr_TR: Daha fazla bilgi

en: Learn More Icon
tr_TR: Daha fazla öğren simgesi

en: Learn&nbsp;more
tr_TR: Daha&nbsp;fazlasını&nbsp;öğren

en: Leave blank for no limit
tr_TR: Limit olmaması için boş bırakın

en: Left Right Icon
tr_TR: Sol-sağ simgesi

en: Left aligned
tr_TR: Sola hizalı

en: Length
tr_TR: Uzunluk

en: Library
tr_TR: Kitaplık

en: License Activated
tr_TR: Lisans etkinleştirildi

en: License Information
tr_TR: Lisans bilgisi

en: License Key
tr_TR: Lisans anahtarı

en: License Status
tr_TR: Lisans durumu

en: License Type
tr_TR: Lisans türü

en: Licensed URL
tr_TR: Lisanslanan web adresi

en: Light
tr_TR: Açık

en: Lightbulb Icon
tr_TR: Ampul simgesi

en: Limit the media library choice
tr_TR: Ortam kitaplığı seçimini sınırlayın

en: Link Array
tr_TR: Bağlantı dizisi

en: Link Existing Field Groups
tr_TR: Mevcut alan gruplarını bağlayın

en: Link URL
tr_TR: Bağlantı adresi

en: Link field groups
tr_TR: Alan gruplarını bağla

en: LinkedIn Icon
tr_TR: LinkedIn simgesi

en: Links Icon
tr_TR: Bağlantılar simgesi

en: List View Icon
tr_TR: Liste-görünümü simgesi

en: List the taxonomy in the Tag Cloud Widget controls.
tr_TR: Etiket bulutu gereç kontrollerindeki sınıflandırmayı listele.

en: Load Terms
tr_TR: Terimleri yükle

en: Load value from posts terms
tr_TR: Yazının terimlerinden değerleri yükle

en: Loading
tr_TR: Yükleniyor

en: Loading diff
tr_TR: Fark yükleniyor

en: Local JSON
tr_TR: Yerel JSON

en: Located in plugin: %s
tr_TR: Eklenti içinde konumlu: %s

en: Located in theme: %s
tr_TR: Tema içinde konumlu: %s

en: Located in: %s
tr_TR: Konumu: %s

en: Location
tr_TR: Konum

en: Location (alt) Icon
tr_TR: Konum (alt) simgesi

en: Location Icon
tr_TR: Konum simgesi

en: Location Rules
tr_TR: Konum kuralları

en: Location type "%s" is already registered.
tr_TR: Konum türü "%s" zaten kayıtlı.

en: Lock Icon
tr_TR: Kilit simgesi

en: Logged in
tr_TR: Giriş yapıldı

en: Lower case letters, underscores and dashes only, Max 20 characters.
tr_TR: Sadece küçük harfler, alt çizgi ve tireler, En fazla 20 karakter.

en: Lower case letters, underscores and dashes only, Max 32 characters.
tr_TR: Yalnızca küçük harfler, alt çizgiler ve kısa çizgiler, en fazla 32 karakter.

en: Makes a taxonomy visible on the frontend and in the admin dashboard.
tr_TR: Ön uçta ve yönetici kontrol panelinde bir sınıflandırmayı görünür hale getirir.

en: Manage License
tr_TR: Lisansı yönet

en: Manage Terms Capability
tr_TR: Terim yeteneği yönet

en: Marker Icon
tr_TR: İşaret simgesi

en: Max
tr_TR: En yüksek

en: Maximum
tr_TR: En fazla

en: Maximum Layouts
tr_TR: En fazla yerleşim

en: Maximum Posts
tr_TR: En fazla yazı

en: Maximum Rows
tr_TR: En fazla satır

en: Maximum Selection
tr_TR: En fazla seçim

en: Maximum Value
tr_TR: En fazla değer

en: Maximum rows reached ({max} rows)
tr_TR: En fazla satır değerine ulaşıldı ({max} satır)

en: Maximum selection reached
tr_TR: En fazla seçim aşıldı

en: Maximum values reached ( {max} values )
tr_TR: En yüksek değerlere ulaşıldı ({max} değerleri)

en: Media Icon
tr_TR: Ortam simgesi

en: Media Library
tr_TR: Ortam kütüphanesi

en: Medium
tr_TR: Orta

en: Megaphone Icon
tr_TR: Megafon simgesi

en: Menu
tr_TR: Menü

en: Menu (alt) Icon
tr_TR: Menü (alt) simgesi

en: Menu (alt2) Icon
tr_TR: Menü (alt2) simgesi

en: Menu (alt3) Icon
tr_TR: Menü (alt3) simgesi

en: Menu Icon
tr_TR: Menü Simgesi

en: Menu Item
tr_TR: Menü ögesi

en: Menu Label
tr_TR: Menü etiketi

en: Menu Locations
tr_TR: Menü konumları

en: Menu Name
tr_TR: Menü ismi

en: Menu Position
tr_TR: Menü pozisyonu

en: Menu items
tr_TR: Menü ögeleri

en: Menus
tr_TR: Menüler

en: Message
tr_TR: Mesaj

en: Meta Box
tr_TR: Meta kutusu

en: Meta Box Sanitization Callback
tr_TR: Meta kutusu temizleme geri çağrısı

en: Microphone Icon
tr_TR: Mikrofon simgesi

en: Migrate Icon
tr_TR: Aktarma simgesi

en: Min
tr_TR: En düşük

en: Minimum
tr_TR: En az

en: Minimum Layouts
tr_TR: En az yerleşim

en: Minimum Posts
tr_TR: En az gönderi

en: Minimum Rows
tr_TR: En az satır

en: Minimum Selection
tr_TR: En az seçim

en: Minimum Value
tr_TR: En az değer

en: Minus Icon
tr_TR: Eksi simgesi

en: Money (alt) Icon
tr_TR: Para (alt) simgesi

en: Money Icon
tr_TR: Para simgesi

en: More
tr_TR: Daha fazlası

en: More Tools from WP Engine
tr_TR: WP Engine'den daha fazla araç

en: Most Used
tr_TR: En çok kullanılan

en: Move
tr_TR: Taşı

en: Move Complete.
tr_TR: Taşıma tamamlandı.

en: Move Custom Field
tr_TR: Özel alanı taşı

en: Move Field
tr_TR: Alanı taşı

en: Move Icon
tr_TR: Taşıma simgesi

en: Move field group to trash?
tr_TR: Alan grubu çöp kutusuna taşınsın mı?

en: Move field to another group
tr_TR: Alanı başka gruba taşı

en: Movie
tr_TR: Film

en: Movies
tr_TR: Filmler

en: Multi Select
tr_TR: Çoklu seçim

en: Multi-Expand
tr_TR: Çoklu genişletme

en: Multiple Values
tr_TR: Çoklu değer

en: Multisite Icon
tr_TR: Çoklu site simgesi

en: MySQL Version
tr_TR: MySQL sürümü

en: Name
tr_TR: Bağlantı ismi

en: Name Field Description
tr_TR: Ad alan açıklaması

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
tr_TR: Metin

en: Namespace Route
tr_TR: Ad alanı yolu

en: Nametag Icon
tr_TR: İsim etiketi simgesi

en: Network Icon
tr_TR: Ağ simgesi

en: Networking Icon
tr_TR: Ağ simgesi

en: New %s
tr_TR: Yeni %s

en: New %s Name
tr_TR: Yeni %s adı

en: New Field
tr_TR: Yeni alan

en: New Field Group
tr_TR: Yeni alan grubu

en: New Item
tr_TR: Yeni öğe

en: New Item Name
tr_TR: Yeni öge adı

en: New Lines
tr_TR: Yeni satırlar

en: New Post
tr_TR: Yeni yazı

en: New Post Type
tr_TR: Yeni yazı tipi

en: New Tab Group
tr_TR: Yeni sekme grubu

en: New Tag Name
tr_TR: Yeni etiket ismi

en: New Taxonomy
tr_TR: Yeni taksonomi

en: New to ACF? Take a look at our <a href="%s" target="_blank">getting started guide</a>.
tr_TR: ACF'de yeni misiniz? <a href="%s" target="_blank">başlangıç kılavuzumuza</a> göz atın.

en: No
tr_TR: Hayır

en: No %s
tr_TR: %s yok

en: No %s found
tr_TR: %s bulunamadı

en: No %s found in Trash
tr_TR: Çöpte %s bulunamadı

en: No (alt) Icon
tr_TR: Hayır (alt) simgesi

en: No Custom Field Groups found for this options page. <a href="%s">Create a Custom Field Group</a>
tr_TR: Bu seçenekler sayfası için hiç özel alan grubu bulunamadı. <a href="%s">Bir özel alan grubu oluştur</a>

en: No Field Groups found
tr_TR: Hiç alan grubu bulunamadı

en: No Field Groups found in Trash
tr_TR: Çöpte alan grubu bulunamadı

en: No Fields found
tr_TR: Hiç alan bulunamadı

en: No Fields found in Trash
tr_TR: Çöpte alan bulunamadı

en: No Formatting
tr_TR: Biçimlendirme yok

en: No Icon
tr_TR: Hayır simgesi

en: No Items Found
tr_TR: Öğe bulunamadı

en: No Items Found in Trash
tr_TR: Çöp kutusunda öğe bulunamadı.

en: No Meta Box
tr_TR: Meta mutusu yok

en: No Permalink (prevent URL rewriting)
tr_TR: Kalıcı bağlantı yok (URL biçimlendirmeyi önle)

en: No Post Types found
tr_TR: Yazı tipi bulunamadı

en: No Post Types found in Trash
tr_TR: Çöp kutusunda yazı tipi bulunamadı

en: No Query Variable Support
tr_TR: Sorgu değişkeni desteği yok

en: No Taxonomies found
tr_TR: Taksonomi bulunamadı

en: No Taxonomies found in Trash
tr_TR: Çöp kutusunda taksonomi bulunamadı

en: No Terms
tr_TR: Terim yok

[ctx: No Terms]
en: No %s
tr_TR: %s yok

en: No block types exist
tr_TR: Hiç blok tipi yok

en: No description
tr_TR: Açıklama yok

en: No field groups
tr_TR: Alan grubu yok

en: No field groups selected
tr_TR: Hiç alan grubu seçilmemiş

en: No fields
tr_TR: Alan yok

en: No file selected
tr_TR: Dosya seçilmedi

en: No image selected
tr_TR: Resim seçilmedi

en: No matches found
tr_TR: Eşleşme yok

en: No options pages exist
tr_TR: Seçenekler sayfayı mevcut değil

en: No post types
tr_TR: Yazı tipi yok

en: No posts
tr_TR: Yazı yok

en: No posts found
tr_TR: Yazı bulunamadı

en: No posts found in Trash
tr_TR: Çöp kutusunda yazı bulunamadı.

en: No results found for that search term
tr_TR: Bu arama terimi için sonuç bulunamadı

en: No search results for '%s'
tr_TR: '%s' sorgusu için arama sonucu yok

en: No tags
tr_TR: Etiket yok

en: No tags found
tr_TR: Etiket bulunamadı

en: No taxonomies
tr_TR: Taksonomi yok

en: No terms
tr_TR: Terim yok

en: No toggle fields available
tr_TR: Kullanılabilir aç-kapa alan yok

en: No updates available.
tr_TR: Güncelleme yok.

en: Normal (after content)
tr_TR: Normal (içerikten sonra)

en: Not Found
tr_TR: Bulunamadı

en: Nothing from Custom Post Type UI plugin selected for import.
tr_TR: Custom Post Type UI eklentisinden içe aktarmak için hiçbir şey seçilmedi.

en: Nothing to import
tr_TR: İçeri aktarılacak bir şey yok

en: Null
tr_TR: Boş

en: Number
tr_TR: Numara

en: Number of Fields by Field Type
tr_TR: Alan türüne göre alan sayısı

en: Number of Third Party Fields by Field Type
tr_TR: Alan türüne göre üçüncü taraf alanlarının sayısı

en: Off Text
tr_TR: Kapalı metni

en: On Text
tr_TR: Açık metni

en: One or many post types that can be classified with this taxonomy.
tr_TR: Bu sınıflandırmayla sınıflandırılabilecek bir veya daha fazla yazı tipi.

en: Open
tr_TR: Açık

en: Open Folder Icon
tr_TR: Açık klasör simgesi

en: Opens in a new window/tab
tr_TR: Yeni pencerede/sekmede açılır

en: Optional custom controller to use instead of `WP_REST_Posts_Controller`.
tr_TR: `WP_REST_Posts_Controller` yerine kullanılacak isteğe bağlı özel denetleyici.

en: Optional custom controller to use instead of `WP_REST_Terms_Controller `.
tr_TR: 'WP_REST_Terms_Controller' yerine kullanılacak isteğe bağlı özel denetleyici.

en: Optionally provide a plural to be used in capabilities.
tr_TR: Yetkinliklerde kullanılacak bir çoğul ad sağlayın (isteğe bağlı).

en: Options
tr_TR: Ayarlar

en: Options Page
tr_TR: Seçenekler sayfası

en: Options Pages
tr_TR: Seçenekler sayfası

en: Options Pages UI Enabled
tr_TR: Seçenekler sayfaları UI etkin

en: Options Updated
tr_TR: Seçenekler güncellendi

en: Order
tr_TR: Düzen

en: Order No.
tr_TR: Sipariş No.

en: Ordered List Icon
tr_TR: Sıralı liste simgesi

en: Ordered List RTL Icon
tr_TR: Sıralı liste RTL simgesi

en: Original
tr_TR: Orijinal

en: Other
tr_TR: Diğer

en: Outdent Icon
tr_TR: Dışarı it simgesi

en: Overview
tr_TR: Genel görünüm

en: PDF Icon
tr_TR: PDF simgesi

en: PRO Only
tr_TR: Sadece PRO'da

en: PRO fields cannot be edited without an active license.
tr_TR: PRO alanları etkin bir lisans olmadan düzenlenemez.

en: Page
tr_TR: Sayfa

en: Page Attributes
tr_TR: Sayfa özellikleri

en: Page Icon
tr_TR: Sayfa simgesi

en: Page Link
tr_TR: Sayfa bağlantısı

en: Page Parent
tr_TR: Sayfa ebeveyni

en: Page Template
tr_TR: Sayfa şablonu

en: Page Type
tr_TR: Sayfa tipi

en: Page is equal to
tr_TR: Şuna eşit olan sayfa

en: Page is not equal to
tr_TR: Şuna eşit olmayan sayfa

en: Pages
tr_TR: Sayfalar

en: Pages contain
tr_TR: Şunu içeren sayfalar

en: Pages do not contain
tr_TR: Şunu içermeyen sayfalar

en: Pagination
tr_TR: Sayfalama

en: Pagination support for the items URLs such as the archives.
tr_TR: Arşivler gibi öğe adresleri için sayfalama desteği.

en: Palm Tree Icon
tr_TR: Palmiye ağacı simgesi

en: Paperclip Icon
tr_TR: Ataç simgesi

en: Paragraph Icon
tr_TR: Paragraf simgesi

en: Parent
tr_TR: Ana

en: Parent %s
tr_TR: Ebeveyn %s

en: Parent %s:
tr_TR: Ebeveyn %s:

en: Parent Category
tr_TR: Üst kategori

en: Parent Category:
tr_TR: Üst kategori:

en: Parent Field Description
tr_TR: Ana alan açıklaması

en: Parent Item
tr_TR: Ana öge

en: Parent Item Prefix
tr_TR: Üst öğe ön eki

en: Parent Item With Colon
tr_TR: İki nokta üst üste ile ana öğe

en: Parent Page (has children)
tr_TR: Üst sayfa (alt sayfası olan)

en: Parent Page:
tr_TR: Ebeveyn sayfa:

en: Parent Theme
tr_TR: Ebeveyn tema

en: Parent-child terms in URLs for hierarchical taxonomies.
tr_TR: Hiyerarşik sınıflandırmalar için web adreslerindeki üst-alt terimler.

en: Password
tr_TR: Parola

en: Paste Text Icon
tr_TR: Metin yapıştır simgesi

en: Paste Word Icon
tr_TR: Kelime yapıştır simgesi

en: Pause Icon
tr_TR: Duraklat simgesi

en: Performance Icon
tr_TR: Performans simgesi

en: Permalink
tr_TR: Kalıcı bağlantı

en: Permalink Rewrite
tr_TR: Kalıcı bağlantı yeniden yazım

en: Permalinks for this post type are disabled.
tr_TR: Bu yazı türü için kalıcı bağlantılar devre dışı bırakıldı.

en: Permalinks for this taxonomy are disabled.
tr_TR: Bu sınıflandırmaya ilişkin kalıcı bağlantılar devre dışı bırakıldı.

en: Permissions
tr_TR: İzinler

en: Pets Icon
tr_TR: Evcil hayvanlar simgesi

en: Phone Icon
tr_TR: Telefon simgesi

en: Pinterest Icon
tr_TR: Pinterest simgesi

en: Placeholder Text
tr_TR: Yer tutucu metin

en: Placement
tr_TR: Konumlandırma

en: Play Icon
tr_TR: Oynat simgesi

en: Playlist Audio Icon
tr_TR: Oynatma listesi-ses simgesi

en: Playlist Video Icon
tr_TR: Oynatma listesi-video simgesi

en: Please activate your ACF PRO license to edit field groups assigned to an ACF Block.
tr_TR: Bir ACF bloğuna atanan alan gruplarını düzenlemek için lütfen ACF PRO lisansınızı etkinleştirin.

en: Please activate your ACF PRO license to edit this options page.
tr_TR: Bu seçenekler sayfasını düzenlemek için lütfen ACF PRO lisansınızı etkinleştirin.

en: Please also check all premium add-ons (%s) are updated to the latest version.
tr_TR: Lütfen ayrıca premium eklentilerin de (%s) en üst sürüme güncellendiğinden emin olun.

en: Please contact your site administrator or developer for more details.
tr_TR: Daha fazla ayrıntı için lütfen site yöneticinize veya geliştiricinize başvurun.

en: Please reactivate your license to unlock updates
tr_TR: Güncellemelerin kilidini açmak için lütfen lisansınızı yeniden etkinleştirin

en: Please select at least one site to upgrade.
tr_TR: Lütfen yükseltmek için en az site seçin.

en: Please select the destination for this field
tr_TR: Lütfen bu alan için bir hedef seçin

en: Please select the field groups to link.
tr_TR: Lütfen bağlanacak alan gruplarını seçin.

en: Please use the Help & Support tab to get in touch should you find yourself requiring assistance.
tr_TR: İşin içinden çıkamadığınızda lütfen Yardım ve destek sekmesinden irtibata geçin.

en: Plugin Type
tr_TR: Eklenti tipi

en: Plugin Version
tr_TR: Eklenti sürümü

en: Plugins Checked Icon
tr_TR: Eklentiler kontrol edildi simgesi

en: Plugins Icon
tr_TR: Eklentiler simgesi

en: Plural Capability Name
tr_TR: Çoğul yetkinlik adı

en: Plural Label
tr_TR: Çoğul etiket

en: Plus (alt) Icon
tr_TR: Artı (alt) simgesi

en: Plus (alt2) Icon
tr_TR: Artı (alt2) simgesi

en: Plus Icon
tr_TR: Artı simgesi

en: Podio Icon
tr_TR: Podio simgesi

en: Popular
tr_TR: Popüler

en: Popular %s
tr_TR: Popüler %s

en: Popular Items
tr_TR: Popüler ögeler

en: Popular Tags
tr_TR: Popüler etiketler

en: Popular fields
tr_TR: Popüler alanlar

en: Portfolio Icon
tr_TR: Portföy simgesi

en: Position
tr_TR: Konum

en: Post
tr_TR: Yazı

en: Post Archives
tr_TR: Yazı arşivleri

en: Post Attributes
tr_TR: Yazı özellikleri

en: Post Category
tr_TR: Yazı kategorisi

en: Post Format
tr_TR: Yazı biçimi

en: Post Formats
tr_TR: Yazı biçimleri

en: Post ID
tr_TR: Yazı ID

en: Post Icon
tr_TR: Yazı simgesi

en: Post Link
tr_TR: Yazı bağlantısı

en: Post Object
tr_TR: Yazı nesnesi

en: Post Status
tr_TR: Yazı durumu

en: Post Status Icon
tr_TR: Yazı-durumu simgesi

en: Post Taxonomy
tr_TR: Yazı taksonomisi

en: Post Template
tr_TR: Yazı şablonu

en: Post Type
tr_TR: Yazı tipi

en: Post Type Key
tr_TR: Yazı türü anahtarı

en: Post Types
tr_TR: Yazı tipleri

en: Post Types and Taxonomies Enabled
tr_TR: Yazı tipleri ve taksonomiler etkinleştirildi

en: Post is equal to
tr_TR: Şuna eşit olan yazı

en: Post is not equal to
tr_TR: Şuna eşit olmayan yazı

en: Post published privately.
tr_TR: Yazı özel olarak yayımlandı.

en: Post published.
tr_TR: Yazı yayınlandı.

en: Post reverted to draft.
tr_TR: Yazı taslağa geri dönüştürüldü.

en: Post scheduled.
tr_TR: Yazı zamanlandı.

en: Post type activated. | %s post types activated.
tr_TR[0]: Yazı türü etkinleştirildi.
tr_TR[1]: %s yazı türü etkinleştirildi.

en: Post type deactivated. | %s post types deactivated.
tr_TR[0]: Yazı türü etkisizleştirildi.
tr_TR[1]: %s yazı türü etkisizleştirildi.

en: Post type deleted.
tr_TR: Yazı türü silindi

en: Post type draft updated.
tr_TR: Yazı türü taslağı güncellendi.

en: Post type duplicated. | %s post types duplicated.
tr_TR[0]: Yazı türü çoğaltıldı.
tr_TR[1]: %s yazı türü çoğaltıldı.

en: Post type saved.
tr_TR: Yazı türü kaydedildi

en: Post type scheduled for.
tr_TR: Yazı türü zamanlandı.

en: Post type submitted.
tr_TR: Yazı türü gönderildi.

en: Post type synchronized. | %s post types synchronized.
tr_TR[0]: Yazı türü senkronize edildi.
tr_TR[1]: %s yazı türü senkronize edildi.

en: Post type updated.
tr_TR: Yazı türü güncellendi.

en: Post updated
tr_TR: Yazı güncellendi

en: Post updated.
tr_TR: Yazı güncellendi.

en: Posts
tr_TR: İletiler

en: Posts Page
tr_TR: Yazılar sayfası

en: Posts contain
tr_TR: Şunu içeren yazı

en: Posts do not contain
tr_TR: Şunu içermeyen yazı

en: Posts list
tr_TR: Yazı listesi

en: Posts list navigation
tr_TR: Yazı listesi dolaşımı

en: Prefix Field Labels
tr_TR: Alan etiketlerine ön ek ekle

en: Prefix Field Names
tr_TR: Alan isimlerine ön ek ekle

en: Prepend
tr_TR: Önüne ekle

en: Prepend an extra checkbox to toggle all choices
tr_TR: En başa tüm seçimleri tersine çevirmek için ekstra bir seçim kutusu ekle

en: Prepend to the beginning
tr_TR: En başa ekleyin

en: Presentation
tr_TR: Sunum

en: Pressthis Icon
tr_TR: Pressthis simgesi

en: Preview Size
tr_TR: Önizleme boyutu

en: Printer Icon
tr_TR: Yazıcı simgesi

en: Privacy Icon
tr_TR: Gizlilik simgesi

en: Products Icon
tr_TR: Ürünler simgesi

en: Provides a way to structure fields into groups to better organize the data and the edit screen.
tr_TR: Verileri ve düzenleme ekranını daha iyi organize etmek için alanları gruplar halinde yapılandırmanın bir yolunu sağlar.

en: Public
tr_TR: Herkese açık

en: Publicly Queryable
tr_TR: Herkese açık olarak sorgulanabilir

en: Publish
tr_TR: Yayımla

en: Query Variable
tr_TR: Sorgu değişkeni

en: Query Variable Support
tr_TR: Sorgu değişken desteği

en: Quick Edit
tr_TR: Hızlı düzenle

en: Quote Icon
tr_TR: Alıntı simgesi

en: REST API Format
tr_TR: REST API biçimi

en: REST API Icon
tr_TR: REST API simgesi

en: RGBA Array
tr_TR: RGBA dizisi

en: RGBA String
tr_TR: RGBA metni

en: RSS Icon
tr_TR: RSS simgesi

en: RSS feed URL for the post type items.
tr_TR: Yazı türü öğeleri için RSS akış adresi.

en: RTL Icon
tr_TR: RTL simgesi

en: Radio Button
tr_TR: Radyo düğmesi

en: Radio Buttons
tr_TR: Tekli seçim

en: Randomize Icon
tr_TR: Rastgele simgesi

en: Range
tr_TR: Aralık

en: Reading upgrade tasks...
tr_TR: Yükseltme görevlerini okuyor...

en: Reddit Icon
tr_TR: Reddit simgesi

en: Redo Icon
tr_TR: İleri al simgesi

en: Regenerate
tr_TR: Yeniden oluştur

en: Regenerate all labels using the Singular and Plural labels
tr_TR: Tekil ve Çoğul etiketleri kullanarak tüm etiketleri yeniden oluşturun.

en: Register
tr_TR: Kayıt ol

en: Register Meta Box Callback
tr_TR: Meta kutusu geri çağrısını kaydet

en: Registered ACF Blocks
tr_TR: Kayıtlı ACF blokları

en: Registered ACF Forms
tr_TR: Kayıtlı ACF formları

en: Registered Field Groups (JSON)
tr_TR: Kayıtlı alan grupları (JSON)

en: Registered Field Groups (PHP)
tr_TR: Kayıtlı alan grupları (PHP)

en: Registered Field Groups (UI)
tr_TR: Kayıtlı alan grupları (UI)

en: Registered Options Pages (JSON)
tr_TR: Kayıtlı seçenekler sayfaları (JSON)

en: Registered Options Pages (PHP)
tr_TR: Kayıtlı seçenekler sayfaları (PHP)

en: Registered Options Pages (UI)
tr_TR: Kayıtlı seçenekler sayfaları (UI)

en: Registered Post Types (JSON)
tr_TR: Kayıtlı yazı tipleri (JSON)

en: Registered Post Types (UI)
tr_TR: Kayıtlı yazı tipleri (UI)

en: Registered Taxonomies (JSON)
tr_TR: Kayıtlı taksonomiler (JSON)

en: Registered Taxonomies (UI)
tr_TR: Kayıtlı taksonomiler (UI)

en: Relational
tr_TR: İlişkisel

en: Relationship
tr_TR: İlişkili

en: Relationship is equal to
tr_TR: Şuna eşit olan ilişkiler

en: Relationship is not equal to
tr_TR: Şuna eşit olmayan ilişkiler

en: Relationships contain
tr_TR: Şunu içeren ilişliler

en: Relationships do not contain
tr_TR: Şunu içermeyen ilişliler

en: Remove
tr_TR: Kaldır

en: Remove Featured Image
tr_TR: Öne çıkarılan görseli kaldır

en: Remove Formatting Icon
tr_TR: Biçimlendirme kaldır simgesi

en: Remove Icon
tr_TR: Kaldır simgesi

en: Remove featured image
tr_TR: Öne çıkan görseli kaldır

en: Remove layout
tr_TR: Yerleşimi çıkar

en: Remove row
tr_TR: Satır çıkar

en: Rename Capabilities
tr_TR: Yetkinlikleri yeniden adlandır

en: Renew ACF PRO License
tr_TR: ACF PRO lisansını yenile

en: Renew License
tr_TR: Lisansı yenile

en: Renew PRO License
tr_TR: PRO lisansını yenile

en: Renew PRO to Unlock
tr_TR: Kilidi açmak için PRO'yu yenileyin

en: Repeat Icon
tr_TR: Tekrarla simgesi

en: Repeater
tr_TR: Tekrarlayıcı

en: Repeater Field
tr_TR: Tekrarlayıcı alanı

en: Replies Icon
tr_TR: Yanıtlar simgesi

en: Required
tr_TR: Gerekli

en: Restrict which files can be uploaded
tr_TR: Yüklenebilecek dosyaları sınırlandırın

en: Restrict which images can be uploaded
tr_TR: Hangi görsellerin yüklenebileceğini sınırlandırın

en: Restricted
tr_TR: Kısıtlı

en: Retry Activation
tr_TR: Etkinleştirmeyi yeniden dene

en: Return Format
tr_TR: Dönüş biçimi

en: Return Value
tr_TR: Dönüş değeri

en: Returning an escaped HTML value is only possible when format_value is also true. The field value has not been returned for security.
tr_TR: Temizlenmiş bir HTML değerinin döndürülmesi yalnızca format_value da true olduğunda mümkündür. Alan değeri güvenlik için döndürülmemiştir.

en: Returning escaped HTML values is only possible when format_value is also true. The field values have not been returned for security.
tr_TR: Temizlenmiş HTML değerlerinin döndürülmesi yalnızca format_value da true olduğunda mümkündür. Alan değerleri güvenlik için döndürülmemiştir.

en: Reverse current order
tr_TR: Sıralamayı ters çevir

en: Review changes
tr_TR: Değişiklikleri incele

en: Review local JSON changes
tr_TR: Yerel JSON değişikliklerini incele

en: Review sites & upgrade
tr_TR: Siteleri incele ve güncelle

en: Revisions
tr_TR: Sürümler

en: Rewrite the URL using a custom slug defined in the input below. Your permalink structure will be
tr_TR: Aşağıdaki girişte tanımlanan özel kısa ismi kullanarak adresi yeniden yazın. Kalıcı bağlantı yapınız şu şekilde olacaktır

en: Rewrite the URL using the post type key as the slug. Your permalink structure will be
tr_TR: Yazı türü anahtarını kısa isim olarak kullanarak adresi yeniden yazın. Kalıcı bağlantı yapınız şu şekilde olacaktır

en: Rewrite the URL using the taxonomy key as the slug. Your permalink structure will be
tr_TR: Kısa isim olarak sınıflandırma anahtarını kullanarak adresi yeniden yazın. Kalıcı bağlantı yapınız şöyle olacak

en: Rotate Icon
tr_TR: Döndürme simgesi

en: Rotate Left Icon
tr_TR: Sola döndür simgesi

en: Rotate Right Icon
tr_TR: Sağa döndür simgesi

en: Row
tr_TR: Satır

en: Rows
tr_TR: Satırlar

en: Rules
tr_TR: Kurallar

en: Save 'custom' values to the field's choices
tr_TR: ‘Özel’ değerleri alanın seçenekleri arasına kaydet

en: Save 'other' values to the field's choices
tr_TR: ‘Diğer’ değerlerini alanın seçenekleri arasına kaydet

en: Save Changes
tr_TR: Değişiklikleri kaydet

en: Save Custom Values
tr_TR: Özel değerleri kaydet

en: Save Format
tr_TR: Biçimi kaydet

en: Save Other Choice
tr_TR: Diğer seçeneğini kaydet

en: Save Terms
tr_TR: Terimleri kaydet

en: Saved
tr_TR: Kaydedildi

en: Saved Icon
tr_TR: Kaydedildi simgesi

en: Schedule Icon
tr_TR: Zamanlama simgesi

en: Screen Options Icon
tr_TR: Ekran ayarları simgesi

en: Seamless (no metabox)
tr_TR: Pürüzsüz (metabox yok)

en: Seamless (replaces this field with selected fields)
tr_TR: Pürüzsüz (bu alanı seçişmiş olan alanlarla değiştirir)

en: Search
tr_TR: Ara

en: Search %s
tr_TR: Ara %s

en: Search Field Groups
tr_TR: Alan gruplarında ara

en: Search Fields
tr_TR: Alanlarda ara

en: Search Icon
tr_TR: Arama simgesi

en: Search Items
tr_TR: Öğeleri ara

en: Search Post Types
tr_TR: Yazı tiplerinde ara

en: Search Posts
tr_TR: Yazılarda ara

en: Search Tags
tr_TR: Etiketlerde ara

en: Search Taxonomies
tr_TR: Taksonomilerde ara

en: Search fields...
tr_TR: Arama alanları...

en: Search for address...
tr_TR: Adres arayın…

en: Search icons...
tr_TR: Arama simgeleri...

en: Search...
tr_TR: Ara...

en: Select %s
tr_TR: Seç %s

en: Select Color
tr_TR: Renk seç

en: Select Field
tr_TR: Alan seç

en: Select Field Groups
tr_TR: Alan gruplarını seç

en: Select Field Type
tr_TR: Alan tipi seçin

en: Select File
tr_TR: Dosya seç

en: Select Image
tr_TR: Resim Seç

en: Select Link
tr_TR: Bağlantı seç

en: Select Multiple
tr_TR: Birden çok seçin

en: Select Options Pages
tr_TR: Seçenekler sayfalarını seçin

en: Select Post Types
tr_TR: Yazı türlerini seç

en: Select Taxonomies
tr_TR: Sınıflandırmaları seç

en: Select a sub field to show when row is collapsed
tr_TR: Satır toparlandığında görüntülenecek alt alanı seçin

en: Select default color
tr_TR: Varsayılan rengi seç

en: Select existing taxonomies to classify items of the post type.
tr_TR: Yazı türü öğelerini sınıflandırmak için mevcut sınıflandırmalardan seçin.

en: Select field(s) to store the reference back to the item being updated. You may select this field. Target fields must be compatible with where this field is being displayed. For example, if this field is displayed on a Taxonomy, your target field should be of type Taxonomy
tr_TR: Referansı güncellenmekte olan öğeye geri depolamak için alanları seçin. Bu alanı seçebilirsiniz. Hedef alanlar bu alanın görüntülendiği yerle uyumlu olmalıdır. Örneğin, bu alan bir Taksonomide görüntüleniyorsa, hedef alanınız Taksonomi türünde olmalıdır

en: Select one or many field groups...
tr_TR: Bir veya daha fazla alan grubu seçin...

en: Select one or more fields you wish to clone
tr_TR: Çoğaltmak için bir ya da daha fazla alan seçin

en: Select post type
tr_TR: Yazı tipi seç

en: Select taxonomy
tr_TR: Taksonomi seç

en: Select the Advanced Custom Fields JSON file you would like to import. When you click the import button below, ACF will import the items in that file.
tr_TR: İçeri aktarmak istediğiniz Advanced Custom Fields JSON dosyasını seçin. Aşağıdaki içeri aktar tuşuna bastığınızda ACF alan gruplarını içeri aktaracak.

en: Select the appearance of this field
tr_TR: Bu alanın görünümünü seçin

en: Select the items you would like to export and then select your export method. Export As JSON to export to a .json file which you can then import to another ACF installation. Generate PHP to export to PHP code which you can place in your theme.
tr_TR: Dışa aktarma ve sonra dışa aktarma yöntemini seçtikten sonra alan gruplarını seçin. Sonra başka bir ACF yükleme içe bir .json dosyaya vermek için indirme düğmesini kullanın. Tema yerleştirebilirsiniz PHP kodu aktarma düğmesini kullanın.

en: Select the taxonomy to be displayed
tr_TR: Görüntülenecek taksonomiyi seçin

en: Select the type of permalink to use for this taxonomy.
tr_TR: Bu sınıflandırma için kullanılacak kalıcı bağlantı türünü seçin.

en: Select where content editors can choose the icon from.
tr_TR: İçerik editörlerinin simgeyi nereden seçebileceğini seçin.

[ctx: Select2 JS input_too_long_1]
en: Please delete 1 character
tr_TR: Lütfen 1 karakter silin

[ctx: Select2 JS input_too_long_n]
en: Please delete %d characters
tr_TR: Lütfen %d karakter silin

[ctx: Select2 JS input_too_short_1]
en: Please enter 1 or more characters
tr_TR: Lütfen 1 veya daha fazla karakter girin

[ctx: Select2 JS input_too_short_n]
en: Please enter %d or more characters
tr_TR: Lütfen %d veya daha fazla karakter girin

[ctx: Select2 JS load_fail]
en: Loading failed
tr_TR: Yükleme başarısız oldu

[ctx: Select2 JS load_more]
en: Loading more results&hellip;
tr_TR: Daha fazla sonuç yükleniyor&hellip;

[ctx: Select2 JS matches_0]
en: No matches found
tr_TR: Eşleşme yok

[ctx: Select2 JS matches_1]
en: One result is available, press enter to select it.
tr_TR: Bir sonuç bulundu, seçmek için enter tuşuna basın.

[ctx: Select2 JS matches_n]
en: %d results are available, use up and down arrow keys to navigate.
tr_TR: %d sonuç bulundu. Dolaşmak için yukarı ve aşağı okları kullanın.

[ctx: Select2 JS searching]
en: Searching&hellip;
tr_TR: Aranıyor&hellip;

[ctx: Select2 JS selection_too_long_1]
en: You can only select 1 item
tr_TR: Sadece 1 öge seçebilirsiniz

[ctx: Select2 JS selection_too_long_n]
en: You can only select %d items
tr_TR: Sadece %d öge seçebilirsiniz

en: Selected elements will be displayed in each result
tr_TR: Her sonuç içinde seçilmiş elemanlar görüntülenir

en: Selection is greater than
tr_TR: Seçin daha büyük

en: Selection is less than
tr_TR: Seçim daha az

en: Send Trackbacks
tr_TR: Geri izlemeleri gönder

en: Separate %s with commas
tr_TR: %s içeriklerini virgülle ayırın

en: Separate Items With Commas
tr_TR: Ögeleri virgülle ayırın

en: Separate tags with commas
tr_TR: Etiketleri virgül ile ayırın

en: Separator
tr_TR: Ayırıcı

en: Set Featured Image
tr_TR: Öne çıkan görsel belirle

en: Set featured image
tr_TR: Öne çıkan görsel seç

en: Set the initial zoom level
tr_TR: Temel yaklaşma seviyesini belirle

en: Sets the textarea height
tr_TR: Metin alanı yüksekliğini ayarla

en: Sets whether posts should be excluded from search results and taxonomy archive pages.
tr_TR: Yazıların arama sonuçlarından ve sınıflandırma arşivi sayfalarından hariç tutulup tutulmayacağını ayarlar.

en: Settings
tr_TR: Ayarlar

en: Settings Icon
tr_TR: Ayarlar simgesi

en: Share (alt) Icon
tr_TR: Paylaş (alt) simgesi

en: Share (alt2) Icon
tr_TR: Paylaş (alt2) simgesi

en: Share Icon
tr_TR: Paylaş simgesi

en: Shield (alt) Icon
tr_TR: Kalkan (alt) simgesi

en: Shield Icon
tr_TR: Kalkan Simgesi

en: Shortcode Enabled
tr_TR: Kısa kod etkin

en: Shortcode Icon
tr_TR: Kısa kod simgesi

en: Show Admin Column
tr_TR: Yönetici sütununu göster

en: Show In Admin Bar
tr_TR: Yönetici araç çubuğunda göster

en: Show In Admin Menu
tr_TR: Admin menüsünde göster

en: Show In REST API
tr_TR: REST API'de göster

en: Show In UI
tr_TR: Kullanıcı arayüzünde göster

en: Show Media Upload Buttons
tr_TR: Ortam yükleme tuşları gösterilsin

en: Show in REST API
tr_TR: REST API'da göster

en: Show the taxonomy in the quick/bulk edit panel.
tr_TR: Hızlı/toplu düzenleme panelinde sınıflandırmayı göster.

en: Show this field group if
tr_TR: Bu alan grubunu şu koşulda göster

en: Show this field if
tr_TR: Alanı bu şart gerçekleşirse göster

en: Show&nbsp;details
tr_TR: Detayları&nbsp;göster

en: Shown in field group list
tr_TR: Alan grubu listesinde görüntülenir

en: Side
tr_TR: Yan

en: Single Value
tr_TR: Tek değer

en: Single word, no spaces. Underscores and dashes allowed
tr_TR: Tek kelime, boşluksuz. Alt çizgi ve tireye izin var

en: Single word, no spaces. Underscores and dashes allowed.
tr_TR: Tek kelime, boşluksuz. Alt çizgi ve tireye izin var

en: Singular Capability Name
tr_TR: Tekil yetkinlik adı

en: Singular Label
tr_TR: Tekil etiket

en: Site (alt) Icon
tr_TR: Site (alt) simgesi

en: Site (alt2) Icon
tr_TR: Site (alt2) simgesi

en: Site (alt3) Icon
tr_TR: Site (alt3) simgesi

en: Site Icon
tr_TR: Site simgesi

en: Site is up to date
tr_TR: Site güncel

en: Site requires database upgrade from %1$s to %2$s
tr_TR: Site %1$s sürümünden %2$s sürümüne veritabanı yükseltmesi gerektiriyor

en: Skip Back Icon
tr_TR: Geri atla simgesi

en: Skip Forward Icon
tr_TR: İleri atla simgesi

en: Slides Icon
tr_TR: Slaytlar simgesi

en: Slug
tr_TR: Kısa isim

en: Slug Field Description
tr_TR: Kısa isim alanı açıklaması

en: Smartphone Icon
tr_TR: Akıllı telefon simgesi

en: Smiley Icon
tr_TR: Gülen yüz simgesi

en: Sorry, this browser does not support geolocation
tr_TR: Üzgünüz, bu tarayıcı konumlandırma desteklemiyor

en: Sorry, this post is unavailable for diff comparison.
tr_TR: Üzgünüz, bu alan grubu fark karşılaştırma için uygun değil.

en: Sorry, you do not have permission to do that.
tr_TR: Üzgünüm, bunu yapmak için izniniz yok.

en: Sort Icon
tr_TR: Sıralama simgesi

en: Sort Terms
tr_TR: Terimleri sırala

en: Sort by date modified
tr_TR: Değiştirme tarihine göre sırala

en: Sort by date uploaded
tr_TR: Yüklenme tarihine göre sırala

en: Sort by title
tr_TR: Başlığa göre sırala

en: Sos Icon
tr_TR: Sos simgesi

en: Spam Detected
tr_TR: İstenmeyen tespit edildi

en: Specify the return format for the icon. %s
tr_TR: Simge için dönüş biçimini belirtin. %s

en: Specify the returned value on front end
tr_TR: Ön yüzden dönecek değeri belirleyin

en: Specify the style used to render the clone field
tr_TR: Çoğaltılacak alanın görünümü için stili belirleyin

en: Specify the style used to render the selected fields
tr_TR: Seçili alanları görüntülemek için kullanılacak stili belirtin

en: Specify the value returned
tr_TR: Dönecek değeri belirt

en: Specify where new attachments are added
tr_TR: Yeni eklerin nereye ekleneceğini belirtin

en: Speed up your workflow and develop better websites with features like ACF Blocks and Options Pages, and sophisticated field types like Repeater, Flexible Content, Clone, and Gallery.
tr_TR: ACF blokları ve seçenek sayfaları gibi özelliklerin yanı sıra tekrarlayıcı, esnek içerik, klonlama ve galeri gibi gelişmiş alan türleriyle iş akışınızı hızlandırın ve daha iyi web siteleri geliştirin.

en: Spellcheck Icon
tr_TR: Yazım denetimi simgesi

en: Spotify Icon
tr_TR: Spotify simgesi

en: Spreadsheet Icon
tr_TR: Elektronik tablo simgesi

en: Standard
tr_TR: Standart

en: Standard (WP metabox)
tr_TR: Standart (WP metabox)

en: Star Empty Icon
tr_TR: Yıldız-boş simgesi

en: Star Filled Icon
tr_TR: Yıldız dolu simge

en: Star Half Icon
tr_TR: Yıldız-yarım simgesi

en: Start a new group of tabs at this tab.
tr_TR: Bu sekmede yeni bir sekme grubu başlatın.

en: Status Icon
tr_TR: Durum simgesi

en: Step Size
tr_TR: Adım boyutu

en: Sticky Icon
tr_TR: Yapışkan simge

en: Store Icon
tr_TR: Mağaza simgesi

en: Strikethrough Icon
tr_TR: Üstü çizili simgesi

en: String
tr_TR: Dize

en: Style
tr_TR: Stil

en: Stylized UI
tr_TR: Stilize edilmiş kullanıcı arabirimi

en: Sub Fields
tr_TR: Alt alanlar

en: Subscription Expiry Date
tr_TR: Abonelik sona erme tarihi

en: Super Admin
tr_TR: Süper yönetici

en: Superhero (alt) Icon
tr_TR: Süper kahraman (alt) simgesi

en: Superhero Icon
tr_TR: Süper kahraman simgesi

en: Support
tr_TR: Destek

en: Supports
tr_TR: Destek

en: Switch to Edit
tr_TR: Düzenlemeye geç

en: Switch to Preview
tr_TR: Önizlemeye geç

en: Sync
tr_TR: Eşitle

en: Sync available
tr_TR: Eşitleme mevcut

en: Sync changes
tr_TR: Değişiklikleri eşitle

en: Tab
tr_TR: Sekme

en: Table
tr_TR: Tablo

en: Table Col After Icon
tr_TR: Tablo sütunu sonraki simgesi

en: Table Col Before Icon
tr_TR: Tablo sütunu önceki simgesi

en: Table Col Delete Icon
tr_TR: Tablo sütunu silme simgesi

en: Table Icon
tr_TR: Tablo simgesi

en: Table Row After Icon
tr_TR: Tablo satırı sonraki simgesi

en: Table Row Before Icon
tr_TR: Tablo satırı önceki simgesi

en: Table Row Delete Icon
tr_TR: Tablo satırı silme simgesi

en: Tablet Icon
tr_TR: Tablet simgesi

en: Tabs
tr_TR: Seklemeler

en: Tag
tr_TR: Etiket

en: Tag Cloud
tr_TR: Etiket bulutu

en: Tag Icon
tr_TR: Etiket simgesi

en: Tag Link
tr_TR: Etiket bağlantısı

en: Tagcloud Icon
tr_TR: Etiket bulutu simgesi

en: Tags
tr_TR: Etiketler

en: Tags Meta Box
tr_TR: Etiketler meta kutusu

en: Tags list
tr_TR: Etiket listesi

en: Tags list navigation
tr_TR: Etiket listesi dolaşımı

en: Target Field
tr_TR: Hedef alan

en: Taxonomies
tr_TR: Taksonomiler

en: Taxonomy
tr_TR: Etiketleme

en: Taxonomy Key
tr_TR: Sınıflandırma anahtarı

en: Taxonomy activated. | %s taxonomies activated.
tr_TR[0]: Taksonomi etkinleştirildi.
tr_TR[1]: %s aksonomi etkinleştirildi.

en: Taxonomy deactivated. | %s taxonomies deactivated.
tr_TR[0]: Sınıflandırma devre dışı bırakıldı.
tr_TR[1]: %s sınıflandırma devre dışı bırakıldı.

en: Taxonomy deleted.
tr_TR: Sınıflandırma silindi.

en: Taxonomy draft updated.
tr_TR: Taksonomi taslağı güncellendi.

en: Taxonomy duplicated. | %s taxonomies duplicated.
tr_TR[0]: Taksonomi çoğaltıldı.
tr_TR[1]: %s taksonomi çoğaltıldı.

en: Taxonomy saved.
tr_TR: Sınıflandırma kaydedildi.

en: Taxonomy scheduled for.
tr_TR: Taksonomi planlandı.

en: Taxonomy submitted.
tr_TR: Sınıflandırma gönderildi.

en: Taxonomy synchronized. | %s taxonomies synchronized.
tr_TR[0]: Taksonomi senkronize edildi.
tr_TR[1]: %s taksonomi senkronize edildi.

en: Taxonomy updated.
tr_TR: Sınıflandırma güncellendi.

en: Term Description
tr_TR: Terim açıklaması

en: Term ID
tr_TR: Terim no

en: Term Name
tr_TR: Terim adı

en: Term Object
tr_TR: Terim nesnesi

en: Term Slug
tr_TR: Terim kısa adı

en: Term is equal to
tr_TR: Terim şuna eşittir

en: Term is not equal to
tr_TR: Terim şuna eşit değildir

en: Terms
tr_TR: Terimler

en: Terms can be accessed using the non-pretty permalink, e.g., {query_var}={term_slug}.
tr_TR: Terimlere, güzel olmayan kalıcı bağlantı kullanılarak erişilebilir, örneğin, {query_var}={term_slug}.

en: Terms contain
tr_TR: Terimler şunları içerir

en: Terms do not contain
tr_TR: Terimler şunları içermez

en: Testimonial Icon
tr_TR: Referans simgesi

en: Text
tr_TR: Metin

en: Text Area
tr_TR: Metin alanı

en: Text Color Icon
tr_TR: Metin rengi simgesi

en: Text Icon
tr_TR: Metin simgesi

en: Text Only
tr_TR: Sadece Metin

en: Text Page Icon
tr_TR: Metin sayfası simgesi

en: Text shown when active
tr_TR: Etkinken görüntülenen metin

en: Text shown when inactive
tr_TR: Etkin değilken görüntülenen metin

en: Thank you for updating to %1$s v%2$s!
tr_TR: %1$s v%2$s sürümüne güncellediğiniz için teşekkür ederiz!

en: The "slug" is the URL-friendly version of the name. It is usually all lower case and contains only letters, numbers, and hyphens.
tr_TR: "Kısa isim", adın web adresi dostu sürümüdür. Genellikle tamamı küçük harftir ve yalnızca harf, sayı ve kısa çizgi içerir.

en: The %1$s field can now be found in the %2$s field group
tr_TR: %1$s alanı artık %2$s alan grubunda bulunabilir

en: The Advanced Custom Fields plugin provides a visual form builder to customize WordPress edit screens with extra fields, and an intuitive API to display custom field values in any theme template file.
tr_TR: The Advanced Custom Fields eklentisi bir görsel form oluşturucu ile WordPress düzenleme ekranlarını ek alanlarla özelleştirme imkanı sağlıyor, ve sezgisel API ile her türlü tema şablon dosyasında bu özel alanlar gösterilebiliyor.

en: The URL to the icon you'd like to use, or svg as Data URI
tr_TR: Kullanmak istediğiniz simgenin web adresi veya Veri adresi olarak svg

en: The available icons matching your search query have been updated in the icon picker below.
tr_TR: Arama sorgunuzla eşleşen mevcut simgeler aşağıdaki simge seçicide güncellenmiştir.

en: The base URL for the post type REST API URLs.
tr_TR: Yazı tipi REST API adresleri için temel web adresi.

en: The capability name for assigning terms of this taxonomy.
tr_TR: Bu sınıflandırmanın terimlerini atamak için kullanılan yetenek adı.

en: The capability name for deleting terms of this taxonomy.
tr_TR: Bu sınıflandırmanın terimlerini silmeye yönelik yetenek adı.

en: The capability name for editing terms of this taxonomy.
tr_TR: Bu sınıflandırmanın terimlerini düzenlemeye yönelik yetenek adı.

en: The capability name for managing terms of this taxonomy.
tr_TR: Bu sınıflandırmanın terimlerini yönetmeye yönelik yetenek adı.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page
tr_TR: Bu sayfadan başka bir sayfaya geçerseniz yaptığınız değişiklikler kaybolacak

[ctx: The core ACF block binding source name for fields on the current page]
en: ACF Fields
tr_TR: ACF alanları

en: The currently selected image preview
tr_TR: Seçili görselin önizlemesi

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
tr_TR: Tanım bölümü varsayılan olarak ön planda değildir, yine de bazı temalar bu bölümü gösterebilir.

en: The following code can be used to register a local version of the selected items. Storing field groups, post types, or taxonomies locally can provide many benefits such as faster load times, version control & dynamic fields/settings. Simply copy and paste the following code to your theme's functions.php file or include it within an external file, then deactivate or delete the items from the ACF admin.
tr_TR: Aşağıdaki kod, seçilen öğelerin yerel bir sürümünü kaydetmek için kullanılabilir. Alan gruplarını, yazı türlerini veya sınıflandırmaları yerel olarak depolamak, daha hızlı yükleme süreleri, sürüm kontrolü ve dinamik alanlar/ayarlar gibi birçok avantaj sağlayabilir. Aşağıdaki kodu temanızın functions.php dosyasına kopyalayıp yapıştırmanız veya harici bir dosya içinde dahil etmeniz yeterlidir, ardından ACF yönetim panelinden öğeleri devre dışı bırakın veya silin.

en: The following sites require a DB upgrade. Check the ones you want to update and then click %s.
tr_TR: Şu siteler için VT güncellemesi gerekiyor. Güncellemek istediklerinizi işaretleyin ve %s tuşuna basın.

en: The format displayed when editing a post
tr_TR: Bir yazı düzenlenirken görüntülenecek biçim

en: The format returned via template functions
tr_TR: Tema işlevlerinden dönen biçim

en: The format used when saving a value
tr_TR: Bir değer kaydedilirken kullanılacak biçim

en: The name is how it appears on your site
tr_TR: Ad, sitenizde nasıl göründüğüdür

en: The name of the default term.
tr_TR: Varsayılan terimin adı.

en: The namespace part of the REST API URL.
tr_TR: REST API adresinin ad alanı bölümü.

en: The position in the sidebar menu in the admin dashboard.
tr_TR: Yönetim panosundaki kenar çubuğu menüsündeki konum.

en: The post type key must be under 20 characters.
tr_TR: Yazı tipi anahtarı 20 karakterin altında olmalıdır.

en: The post type key must only contain lower case alphanumeric characters, underscores or dashes.
tr_TR: Yazı tipi anahtarı yalnızca küçük harf alfasayısal karakterler, alt çizgiler veya kısa çizgiler içermelidir.

en: The string "field_" may not be used at the start of a field name
tr_TR: Artık alan isimlerinin başlangıcında “field_” kullanılmayacak

en: The taxonomy key must be under 32 characters.
tr_TR: Taksonomi anahtarı 32 karakterden kısa olmalıdır.

en: The taxonomy key must only contain lower case alphanumeric characters, underscores or dashes.
tr_TR: Taksonomi anahtarı yalnızca küçük harf alfasayısal karakterler, alt çizgiler veya kısa çizgiler içermelidir.

en: The type of icon to save.
tr_TR: Kaydedilecek simgenin türü.

en: The value of icon to save.
tr_TR: Kaydedilecek simgenin değeri.

en: This Field
tr_TR: Bu alan

en: This allows you to select and display existing fields. It does not duplicate any fields in the database, but loads and displays the selected fields at run-time. The Clone field can either replace itself with the selected fields or display the selected fields as a group of subfields.
tr_TR: Bu, mevcut alanları seçmenize ve görüntülemenize olanak tanır. Veritabanındaki hiçbir alanı çoğaltmaz, ancak seçilen alanları çalışma zamanında yükler ve görüntüler. Klon alanı kendisini seçilen alanlarla değiştirebilir veya seçilen alanları bir alt alan grubu olarak görüntüleyebilir.

en: This data is logged as we detect values that have been changed during output. %1$sClear log and dismiss%2$s after escaping the values in your code. The notice will reappear if we detect changed values again.
tr_TR: Bu veriler, çıktı sırasında değiştirilen değerleri tespit ettiğimizde günlüğe kaydedilir. Kodunuzdaki değerleri temizledikten sonra %1$sgünlüğü temizleyin ve kapatın%2$s. Değişen değerleri tekrar tespit edersek bildirim yeniden görünecektir.

en: This field cannot be moved until its changes have been saved
tr_TR: Bu alan, üzerinde yapılan değişiklikler kaydedilene kadar taşınamaz

en: This field has a limit of {max} {label} {identifier}
tr_TR: Bu alan için sınır {max} {label} {identifier}

en: This field must not be a WordPress <a href="%s" target="_blank">reserved term</a>.
tr_TR: Bu alan, WordPress'e <a href="%s" target="_blank">ayrılmış bir terim</a> olmamalıdır.

en: This field requires at least {min} {label} {identifier}
tr_TR: Bu alan için en az gereken {min} {label} {identifier}

en: This is the name which will appear on the EDIT page
tr_TR: Bu isim DÜZENLEME sayfasında görüntülenecek isimdir

en: This item could not be registered because its key is in use by another item registered by another plugin or theme.
tr_TR: Bu öğe kaydedilemedi çünkü anahtarı başka bir eklenti veya tema tarafından kaydedilen başka bir öğe tarafından kullanılıyor.

en: This post type could not be registered because its key is in use by another post type registered by another plugin or theme.
tr_TR: Bu yazı türü kaydedilemedi çünkü anahtarı başka bir eklenti veya tema tarafından kaydedilen başka bir yazı türü tarafından kullanılıyor.

en: This post type key is already in use by another post type in ACF and cannot be used.
tr_TR: Bu yazı tipi anahtarı, ACF'deki başka bir yazı tipi tarafından zaten kullanılıyor ve kullanılamaz.

en: This post type key is already in use by another post type registered outside of ACF and cannot be used.
tr_TR: Bu yazı tipi anahtarı, ACF dışında kayıtlı başka bir yazı tipi tarafından zaten kullanılıyor ve kullanılamaz.

en: This provides a simple, structured, layout-based editor. The Flexible Content field allows you to define, create and manage content with total control by using layouts and subfields to design the available blocks.
tr_TR: Bu, basit, yapılandırılmış, yerleşim tabanlı bir düzenleyici sağlar. Esnek içerik alanı, mevcut blokları tasarlamak için yerleşimleri ve alt alanları kullanarak içeriği tam kontrolle tanımlamanıza, oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanır.

en: This provides a solution for repeating content such as slides, team members, and call-to-action tiles, by acting as a parent to a set of subfields which can be repeated again and again.
tr_TR: Bu, tekrar tekrar tekrarlanabilecek bir dizi alt alanın üst öğesi olarak hareket ederek slaytlar, ekip üyeleri ve harekete geçirici mesaj parçaları gibi yinelenen içeriklere yönelik bir çözüm sağlar.

en: This provides an interactive interface for managing a collection of attachments. Most settings are similar to the Image field type. Additional settings allow you to specify where new attachments are added in the gallery and the minimum/maximum number of attachments allowed.
tr_TR: Bu, bir ek koleksiyonunu yönetmek için etkileşimli bir arayüz sağlar. Çoğu ayar görsel alanı türüne benzer. Ek ayarlar, galeride yeni eklerin nereye ekleneceğini ve izin verilen minimum/maksimum ek sayısını belirtmenize olanak tanır.

en: This section contains debug information about your ACF configuration which can be useful to provide to support.
tr_TR: Bu bölüm, ACF yapılandırmanız hakkında destek ekibine sağlamak için yararlı olabilecek hata ayıklama bilgilerini içerir.

en: This taxonomy could not be registered because its key is in use by another taxonomy registered by another plugin or theme.
tr_TR: Bu sınıflandırma kaydedilemedi çünkü anahtarı başka bir eklenti veya tema tarafından kaydedilen başka bir sınıflandırma tarafından kullanılıyor.

en: This taxonomy key is already in use by another taxonomy in ACF and cannot be used.
tr_TR: Bu taksonomi anahtarı ACF'deki başka bir taksonomi tarafından zaten kullanılıyor ve kullanılamaz.

en: This taxonomy key is already in use by another taxonomy registered outside of ACF and cannot be used.
tr_TR: Bu taksonomi anahtarı, ACF dışında kayıtlı başka bir taksonomi tarafından zaten kullanılıyor ve kullanılamaz.

en: This version contains improvements to your database and requires an upgrade.
tr_TR: Bu sürüm veritabanınız için iyileştirmeler içeriyor ve yükseltme gerektiriyor.

en: Thumbnail
tr_TR: Küçük resim

en: Thumbs Down Icon
tr_TR: Başparmak aşağı simgesi

en: Thumbs Up Icon
tr_TR: Başparmak yukarı simgesi

en: Tickets (alt) Icon
tr_TR: Biletler (alt) simgesi

en: Tickets Icon
tr_TR: Bilet simgesi

en: Tide Icon
tr_TR: Tide simgesi

en: Time Picker
tr_TR: Zaman seçici

en: TinyMCE will not be initialized until field is clicked
tr_TR: Alan tıklanana kadar TinyMCE hazırlanmayacaktır

en: Title
tr_TR: Başlık

en: Title Placeholder
tr_TR: Başlık yer tutucusu

en: Title for a navigation link block variation.
tr_TR: Bir gezinme bağlantısı blok varyasyonu için başlık.

en: To enable updates, please enter your license key on the <a href="%1$s">Updates</a> page. If you don't have a licence key, please see <a href="%2$s" target="_blank">details & pricing</a>.
tr_TR: Güncellemeleri etkinleştirmek için lütfen <a href="%1$s">Güncellemeler</a> sayfasında lisans anahtarınızı girin. Eğer bir lisans anahtarınız yoksa lütfen <a href="%2$s">detaylar ve fiyatlama</a> sayfasına bakın.

en: To unlock updates, please enter your license key below. If you don't have a licence key, please see <a href="%s" target="_blank">details & pricing</a>.
tr_TR: Güncellemeleri açmak için lisans anahtarınızı aşağıya girin. Eğer bir lisans anahtarınız yoksa lütfen <a href="%s" target=“_blank”>detaylar ve fiyatlama</a> sayfasına bakın.

en: Toggle All
tr_TR: Tümünü aç/kapat

en: Toolbar
tr_TR: Araç çubuğu

en: Tools
tr_TR: Araçlar

en: Tools Icon
tr_TR: Araçlar simgesi

en: Top Level Page (no parent)
tr_TR: Üst düzey sayfa (ebeveynsiz)

en: Top aligned
tr_TR: Üste hizalı

en: Topics Icon
tr_TR: Konular simge

en: Trackbacks
tr_TR: Geri izlemeler

en: Tracking Icon
tr_TR: İzleme simgesi

en: Translation Icon
tr_TR: Çeviri simgesi

en: Trash Icon
tr_TR: Çöp kutusu simgesi

en: True / False
tr_TR: Doğru / yanlış

en: Try a different search term or browse %s
tr_TR: Farklı bir arama terimi deneyin veya %s göz atın

en: Tutorial
tr_TR: Başlangıç Kılavuzu

en: Twitch Icon
tr_TR: Twitch simgesi

en: Twitter (alt) Icon
tr_TR: Twitter (alt) simgesi

en: Twitter Icon
tr_TR: Twitter simgesi

en: Type
tr_TR: Tür

en: Type to search...
tr_TR: Aramak için yazın...

en: URL
tr_TR: Web adresi

en: URL Slug
tr_TR: Adres kısa adı

en: URLs
tr_TR: URL'ler

en: URLs for an item and items can be accessed with a query string.
tr_TR: Bir öğe ve öğeler için adreslere bir sorgu dizesi ile erişilebilir.

en: Underline Icon
tr_TR: Altı çizili simgesi

en: Undo Icon
tr_TR: Geri al simgesi

en: Universal Access (alt) Icon
tr_TR: Evrensel erişim (alt) simgesi

en: Universal Access Icon
tr_TR: Evrensel erişim simgesi

en: Unknown
tr_TR: Bilinmeyen

en: Unknown field
tr_TR: Bilinmeyen alan

en: Unknown field group
tr_TR: Bilinmeyen alan grubu

en: Unlink Icon
tr_TR: Bağlantıyı kaldır simgesi

en: Unlock Advanced Features and Build Even More with ACF PRO
tr_TR: ACF PRO ile gelişmiş özelliklerin kilidini açın ve daha fazlasını oluşturun

en: Unlock Extra Features with ACF PRO
tr_TR: ACF PRO ile ek özelikler açın

en: Unlock Icon
tr_TR: Kilit açma simgesi

en: Unordered List Icon
tr_TR: Sırasız liste simgesi

en: Update
tr_TR: Güncelleme

en: Update %s
tr_TR: %s güncelle

en: Update (alt) Icon
tr_TR: Güncelle (alt) simgesi

en: Update Available
tr_TR: Güncelleme mevcut

en: Update File
tr_TR: Dosyayı güncelle

en: Update Icon
tr_TR: Güncelleme simgesi

en: Update Image
tr_TR: Görseli güncelle

en: Update Information
tr_TR: Güncelleme bilgisi

en: Update Item
tr_TR: Öğeyi güncelle

en: Update Plugin
tr_TR: Eklentiyi güncelle

en: Update Tag
tr_TR: Etiketi güncelle

en: Update a field on the selected values, referencing back to this ID
tr_TR: Seçilen değerlerdeki bir alanı bu kimliğe referans vererek güncelleyin

en: Updates
tr_TR: Güncellemeler

en: Upgrade Database
tr_TR: Veritabanını güncelle

en: Upgrade Notice
tr_TR: Yükseltme bildirimi

en: Upgrade Sites
tr_TR: Siteleri yükselt

en: Upgrade complete.
tr_TR: Yükseltme başarılı.

en: Upgrade failed.
tr_TR: Yükseltme başarısız oldu.

en: Upgrade to ACF PRO
tr_TR: ACF PRO'ya yükseltin

en: Upgrade to ACF PRO to create options pages in just a few clicks
tr_TR: Sadece birkaç tıklamayla seçenek sayfaları oluşturmak için ACF PRO'ya yükseltin

en: Upgrade to PRO
tr_TR: Pro sürüme yükselt

en: Upgrading data to version %s
tr_TR: Veri %s sürümüne yükseltiliyor

en: Upload Icon
tr_TR: Yükleme simgesi

en: Uploaded To This Item
tr_TR: Bu öğeye yüklendi

en: Uploaded to post
tr_TR: Yazıya yüklendi

en: Uploaded to this %s
tr_TR: Bu %s öğesine yüklendi

en: Uploaded to this post
tr_TR: Bu yazıya yüklenmiş

en: Use AJAX to lazy load choices?
tr_TR: Seçimlerin tembel yüklenmesi için AJAX kullanılsın mı?

en: Use Featured Image
tr_TR: Öne çıkan görseli kullan

en: Use a stylized checkbox using select2
tr_TR: Select2 kullanarak biçimlendirilmiş bir seçim kutusu kullan

en: Use as featured image
tr_TR: Öne çıkan görsel olarak kullan

en: Used by screen readers for the filter by date heading on the post type list screen.
tr_TR: Yazı türü liste ekranındaki tarihe göre süzme başlığı için ekran okuyucular tarafından kullanılır.

en: Used by screen readers for the filter links heading on the post type list screen.
tr_TR: Yazı türü liste ekranındaki süzme bağlantıları başlığı için ekran okuyucular tarafından kullanılır.

en: Used by screen readers for the filter list pagination on the post type list screen.
tr_TR: Yazı türü liste ekranındaki süzme listesi sayfalandırması için ekran okuyucular tarafından kullanılır.

en: Used by screen readers for the items list on the post type list screen.
tr_TR: Yazı türü liste ekranındaki öğeler listesi için ekran okuyucular tarafından kullanılır.

en: Used to display a message to editors alongside other fields. Useful for providing additional context or instructions around your fields.
tr_TR: Diğer alanların yanında editörlere bir mesaj görüntülemek için kullanılır. Alanlarınızla ilgili ek bağlam veya talimatlar sağlamak için kullanışlıdır.

en: User
tr_TR: Kullanıcı

en: User Array
tr_TR: Kullanıcı dizisi

en: User Form
tr_TR: Kullanıcı formu

en: User ID
tr_TR: Kullanıcı No

en: User Object
tr_TR: Kullanıcı nesnesi

en: User Role
tr_TR: Kullanıcı rolü

en: User is equal to
tr_TR: Şuna eşit olan kullanıcı

en: User is not equal to
tr_TR: Şuna eşit olmayan kullanıcı

en: User unable to add new %s
tr_TR: Kullanıcı yeni %s ekleyemiyor

en: Users
tr_TR: Kullanıcılar

en: Users Icon
tr_TR: Kullanıcı simgesi

en: Users contain
tr_TR: Şunları içeren kullanıcılar

en: Users do not contain
tr_TR: Şunları içermeyen kullanıcılar

en: Uses the native WordPress media picker to upload, or choose files.
tr_TR: Dosyaları yüklemek veya seçmek için yerel WordPress ortam seçicisini kullanır.

en: Uses the native WordPress media picker to upload, or choose images.
tr_TR: Görselleri yüklemek veya seçmek için yerel WordPress ortam seçicisini kullanır.

en: Validate Email
tr_TR: E-postayı doğrula

en: Validation
tr_TR: Doğrulama

en: Validation failed
tr_TR: Doğrulama başarısız

en: Validation successful
tr_TR: Doğrulama başarılı

en: Value
tr_TR: Değer

en: Value contains
tr_TR: Değer içeriyor

en: Value is equal to
tr_TR: Değer eşitse

en: Value is greater than
tr_TR: Değer daha büyük

en: Value is less than
tr_TR: Değer daha az

en: Value is not equal to
tr_TR: Değer eşit değilse

en: Value matches pattern
tr_TR: Değer bir desenle eşleşir

en: Value must be a number
tr_TR: Değer bir sayı olmalı

en: Value must be a valid URL
tr_TR: Değer geçerli bir web adresi olmalı

en: Value must be equal to or higher than %d
tr_TR: Değer %d değerine eşit ya da daha büyük olmalı

en: Value must be equal to or lower than %d
tr_TR: Değer %d değerine eşit ya da daha küçük olmalı

en: Value must not exceed %d characters
tr_TR: Değer %d karakteri geçmemelidir

en: Values will be saved as %s
tr_TR: Değerler %s olarak kaydedilecek

en: Various
tr_TR: Çeşitli

en: Vault Icon
tr_TR: Kasa simgesi

en: Version %s
tr_TR: Sürüm %s

en: Vertical
tr_TR: Dikey

en: Video (alt) Icon
tr_TR: Video (alt) simgesi

en: Video (alt2) Icon
tr_TR: Video (alt2) simgesi

en: Video (alt3) Icon
tr_TR: Video (alt3) simgesi

en: Video Icon
tr_TR: Video simgesi

en: View %s
tr_TR: %s görüntüle

en: View Field
tr_TR: Alanı görüntüle

en: View Field Group
tr_TR: Alan grubunu görüntüle

en: View Item
tr_TR: Öğeyi göster

en: View Items
tr_TR: Öğeleri göster

en: View Post
tr_TR: Yazıyı görüntüle

en: View Post Type
tr_TR: Yazı tipini görüntüle

en: View Posts
tr_TR: Yazıları görüntüle

en: View Pricing & Upgrade
tr_TR: Fiyatlandırmayı görüntüle ve yükselt

en: View Site Icon
tr_TR: Siteyi görüntüle simgesi

en: View Tag
tr_TR: Etiketi görüntüle

en: View Taxonomy
tr_TR: Taksonomi görüntüle

en: View details
tr_TR: Ayrıntıları görüntüle

en: Viewing back end
tr_TR: Arka yüz görüntüleniyor

en: Viewing front end
tr_TR: Ön yüz görüntüleniyor

en: Visibility
tr_TR: Görünürlük

en: Visibility Icon
tr_TR: Görünürlük simgesi

en: Visible on the frontend and in the admin dashboard.
tr_TR: Kulanıcı görünümü ve yönetim panelinde görünür.

en: Visit website
tr_TR: Web sitesini ziyaret et

en: Visual
tr_TR: Görsel

en: Visual & Text
tr_TR: Görsel ve metin

en: Visual Only
tr_TR: Sadece görsel

en: Volume Off Icon
tr_TR: Ses kapalı simgesi

en: Volume On Icon
tr_TR: Ses açık simgesi

en: WP Engine logo
tr_TR: WP Engine logosu

en: WYSIWYG Editor
tr_TR: WYSIWYG düzenleyicisi

en: Warning Icon
tr_TR: Uyarı simgesi

en: We are fanatical about support, and want you to get the best out of your website with ACF. If you run into any difficulties, there are several places you can find help:
tr_TR: Destek konusunu çok ciddiye alıyoruz ve size ACF ile sitenizde en iyi çözümlere ulaşmanızı istiyoruz. Eğer bir sorunla karşılaşırsanız yardım alabileceğiniz bir kaç yer var:

en: We do not recommend using this field in ACF Blocks.
tr_TR: Bu alanın ACF bloklarında kullanılmasını önermiyoruz.

en: Week Starts On
tr_TR: Hafta başlangıcı

en: WhatsApp Icon
tr_TR: WhatsApp simgesi

en: Whether terms in this taxonomy should be sorted in the order they are provided to `wp_set_object_terms()`.
tr_TR: Bu sınıflandırmadaki terimlerin `wp_set_object_terms()` işlevine sağlandıkları sıraya göre sıralanıp sıralanmayacağı.

en: Widget
tr_TR: Bileşen

en: Widgets
tr_TR: Bileşenler

en: Widgets Menus Icon
tr_TR: Widget menüleri simgesi

en: Width
tr_TR: Genişlik

en: WordPress (alt) Icon
tr_TR: WordPress (alt) simgesi

en: WordPress Icon
tr_TR: WordPress simgesi

en: WordPress Version
tr_TR: WordPress Sürümü

en: Wrapper Attributes
tr_TR: Kapsayıcı öznitelikleri

en: Write Blog Icon
tr_TR: Blog yaz simgesi

en: Xing Icon
tr_TR: Xing simgesi

en: Yes
tr_TR: Evet

en: Yes (alt) Icon
tr_TR: Evet (alt) simgesi

en: Yes Icon
tr_TR: Evet simgesi

en: YouTube Icon
tr_TR: YouTube simgesi

en: Your license key is defined in wp-config.php.
tr_TR: Lisans anahtarınız wp-config.php içinde tanımlanmış.

en: Zoom
tr_TR: Yakınlaşma

en: [ACF shortcode value disabled for preview]
tr_TR: [ACF kısa kod değeri ön izleme için devre dışı bırakıldı]

en: [The ACF shortcode cannot display fields from non-public posts]
tr_TR: [ACF kısa kodu herkese açık olmayan gönderilerdeki alanları görüntüleyemez]

en: [The ACF shortcode is disabled on this site]
tr_TR: [ACF kısa kodu bu sitede devre dışı bırakılmıştır]

en: and
tr_TR: ve

en: class
tr_TR: sınıf

en: copy
tr_TR: kopyala

en: genre
tr_TR: tür

en: is developed and maintained by
tr_TR: geliştiren ve devam ettiren

en: is equal to
tr_TR: eşitse

en: is not equal to
tr_TR: eşit değilse

en: layout | layouts
tr_TR[0]: yerleşim
tr_TR[1]: yerleşimler

en: layouts
tr_TR: yerleşimler

en: movie
tr_TR: film

[ctx: noun]
en: Clone
tr_TR: Çoğalt

[ctx: noun]
en: Select
tr_TR: Seçim

en: or
tr_TR: veya

[ctx: post status]
en: Active
tr_TR: Etkin

[ctx: post status]
en: Inactive
tr_TR: Devre dışı

[ctx: post status]
en: Registration Failed
tr_TR: Kayıt başarısız

en: post type
tr_TR: yazı tipi

en: red : Red
tr_TR: kirmizi : Kırmızı

en: taxonomy
tr_TR: taksonomi

[ctx: verb]
en: Edit
tr_TR: Düzenle

[ctx: verb]
en: Select
tr_TR: Seçim

[ctx: verb]
en: Update
tr_TR: Güncelleme

en: width
tr_TR: genişlik

en: {available} {label} {identifier} available (max {max})
tr_TR: {available} {label} {identifier} kullanılabilir (en fazla {max})

en: {required} {label} {identifier} required (min {min})
tr_TR: {required} {label} {identifier} gerekli (min {min})

en: ← Go to %s
tr_TR: ← %s git

en: ← Go to tags
tr_TR: ← Etiketlere git
